share
اندازه متن
امام جمعه صفاشهر:
۱۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۶:۴۶
کد خبر : 6421

حمایت از کالای ایرانی مشکل بی‌کاری را حل می‌کند/ استکبارستیزی گفتمان غالب انقلاب و حضرت امام بوده‌است

امام جمعه صفاشهر گفت: استکبارستیزی که مصداق کامل آن آمریکا است از ابتدای انقلاب گفتمان غالب حضرت امام(ره) و بعد از آن مقام معظم رهبری است.

حمایت از کالای ایرانی مشکل بی‌کاری را حل می‌کند/ استکبارستیزی گفتمان غالب انقلاب و حضرت امام بوده‌است

به گزارش بام فارس؛ حجت الاسلام مهدی نقوی امام جمعه صفاشهر در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با اشاره به نامگذاری سال 97 به عنوان حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری گفت: هدف از سنت حسنه نامگذاری سال‌ها فقط شعار و نامگذاری نیست، بلکه هدف این است که در طول یک سال گفتمان غالب جامعه این نامگذاری باشد.

وی افزود: در چند سال اخیر رهبر معظم انقلاب عنوان سال را موضوعات اقتصادی و مرتبط با معیشت مردم نامگذاری کرده‌اند، این نامگذاری به جهت این است که ما در زمینه مسائل اقتصادی از جمله معیشت مردم و اشتغال جوانان نیاز به توجه و تلاش بیشتر داریم.

امام جمعه صفاشهر اشتغال و بی‌کاری جوانان را مشکل بسیاری از خانواده‌ها دانست و اظهار داشت: مساله بی‌کاری برای شخص و جامعه یک معضل است و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی از بی‌کاری است.

وی افزود: در سال‌های گذشته خطاب مقام معظم رهبری به مسئولان بود که با عمل جهادی مشکلات را حل کنند، اما نتیجه لازم گرفته نشد و اقدام شایسته صورت نگرفت، اما امسال تاکید ایشان در نامگذاری سال با مردمی است که می‌دانند معضل بی‌کاری در کشور وجود دارد.

حجت الاسلام نقوی حمایت از کالای ایرانی را اقدامی موثر و بنیادین در رفع مشکلات اقتصادی دانست و تاکید کرد: لازم است تا زمانی که کالای مشابه داخلی وجود دارد سراغ کالای خارجی نرویم، استفاده از کالای تولیدکننده ایرانی مشکل بی‌کاری را حل می‌کند.

وی افزود: باید همه وظیفه دینی، ملی و عقلی خود بدانیم و به این باور برسیم که با خرید کالای خارجی بازار تولید آن‌ها را رونق می‌دهیم و جوان خودمان را بی‌کار می‌کنیم در حالی که برخی از این کشورها با ما دشمنی دارند و به موقع ضربه خود را می‌زنند.

خطیب جمعه صفاشهر به سالروز قطع رابطه ایران و آمریکا اشاره کرد و ابراز داشت: بعد از تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان امریکا ابهت خود را از دست رفته دید و در حالی که امید داشتند با استفاده از این جاسوسخانه انقلاب اسلامی را شکست دهند با تسخیر آن ناامید شدند و لذا اقدامات تلافی حویانه زیادی انجام دادند از جمله توقف خرید نفت مسدود کردن دارایی های ایران در آمریکا و در 17 فروردین 59 کارتر اعلام کرد قطع رابطه سیاسی آمریکا با ایران را اعلام کرد.

وی افزود: امام راحل(ره) در واکنش به قطع رابطه آمریکا و در شرایطی که عده‌ای قطع رابطه را سبب بحران برای کشور می‌دانستند گفتند ما این قطع رابطه را معنای قطع امید آمریکا از ایران می‌دانیم و باید آن را جشن بگیریم.

امام جمعه صفاشهر با ابراز تاسف از سخنانی که به امام راحل تهمت به دنبال رابطه با آمریکا بودن را می‌زند، گفت: این استکبارستیزی که مصداق کامل آن در عصر حاضر آمریکا است از ابتدای انقلاب گفتمان غالب حضرت امام(ره) و بعد از آن مقام معظم رهبری است و همه کسانی که انقلابی هستند چنین تفکری دارند.

وی تصریح کرد: مذاکره با آمریکا هیچ خیری برای ما نداشته و ندارد و این رویارویی تمام شدنی نیست، تا زمانی که ایران انقلابی و آمریکا استکباری باشد این تقابل وجود دارد و طی این چند سال ایران نشان داده که پیروز میدان بوده است، ملت ایران و کشور ما این ظرفیت را دارد که با تکیه بر خود مشکلات را حل کند.

 

پایان پیام/


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic