share
اندازه متن
۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۷:۳۶
کد خبر : 6289

همایش مادران لاله‌های سرخ در صفاشهر برگزار شد+تصاویر

مراسم گرامیداشت مادران و همسران شهدای صفاشهر برگزار شد.

همایش مادران لاله‌های سرخ در صفاشهر برگزار شد+تصاویر

به گزارش بام فارس؛ به مناسبت روز گرامیداشت مادران شهدا، همایش «مادران لاله‌های سرخ» به همت حوزه مقاومت نرجس و با حضور مادران و همسران شهدا، جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم در مسجد ابوالفضل(ع) صفاشهر برگزار شد.

 

حجت الاسلام مهدی نقوی امام جمعه صفاشهر در این مراسم با اشاره به مقام والای شهدا گفت: شهدا از خداوند درخواست می‌کنند که آنان را به دنیا برگرداند، علت این درخواست این است شهدا می‌خواهند عنایت ویژه‌ای مه خداوند هنگام شهادت نصیب آنان کرده است را دوباره ببینند.

 

وی افزود: علت اینکه شهدا به بالاترین عمل صالح و درجه رسیدند این است که آنان از هستی خود گذشتند، از خود گذشتند و به خدا رسیدند و برای رسیدن باید گذشت، ما به مقامات معنوی نمی‌رسیم زیرا پا روی خودخواهی و نفس خود نمی‌گذاریم.

 

امام جمعه صفاشهر علت از خودگذشتگی شهدا را خدامحوری دانست و بیان کرد: شهدا خدا محور و خداباور بودند و امروز هم راه ما خداباوری است.

 

وی با اشاره به مقام والای مادران و پدران شهدا اظهار داشت: پدر و مادر شهدا دارای عظمتی بالاتر از آنان هستند زیرا پدر و مادران شهدا با صبرشان هر لحظه شهادت را تجربه می‌کنند، سلام خدا بر آنان که از دامنشان شهدا را آسمانی کردند.

 

گفتنی است بیان خاطره از دوران دفاع مقدس، اجرای سرود و ذکر مداحی از دیگر برنامه‌های این آیین بود.

 

در پایان این مراسم از مادران و همسران گرامی شهدای دفاع مقدس تقدیر شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پایان پیام/


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic