share
اندازه متن
۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۴:۵۴
کد خبر : 6157

"سامانه بارشی فعال" کشور را در بر می‌گیرد

سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای از ورود سامانه بارشی به کشور از روز دوشنبه خبرداد و اعلام کرد: این سامانه بارشی موجب بارش باران، برف، وزش باد و کاهش دما در نیمه غربی، مرکز، شمال شرق، جنوب، بخش‌های شمالی، دامنه‌های زاگرس و البرز می‌شود.

به گزارش بام فارس؛ سازمان هواشناسی کشور امروز با صدور اطلاعیه‌ای از ورود سامانه بارشی به کشور و وضعیت بارش‌ها در روزهای آتی خبرداد.

در این اطلاعیه آمده است: بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی بیانگر ورود سامانه بارشی در  روز دوشنبه از سمت مرزهای غربی به کشور است. این سامانه در این روز سبب بارش باران و برف و وزش باد در استانهای واقع در غرب، شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و به‌تدریج دامنه‌های جنوبی البرز خواهد شد.

 سامانه فوق  روز سه‌شنبه تقویت شده و علاوه بر نواحی فوق، بخشهایی از جنوب غرب، مرکز، شمال شرق و استانهای ساحلی خزر را در بر می‌گیرد.

روز چهارشنبه بارش همچنان در مناطق ذکرشده تداوم داشته و بخشهایی از جنوب کشور را نیز در بر‌ می‌گیرد.

از بعد از ظهر این روز از شدت فعالیت این سامانه در نیمه غربی کشور کاسته می‌شود. در این روز با نفوذ جریانات شمالی، ضمن کاهش دما در نوار شمالی کشور، تشدید بارش در سواحل شمالی و خراسان شمالی پیش‌بینی می‌شود.

این سامانه روز پنجشنبه از شمال شرق کشور خارج می‌شود. لازم به ذکر است در روز دوشنبه در برخی نقاط استانهای خوزستان و ایلام وزش باد شدید و گردوخاک دور از انتظار نیست.

 

منبع:تسنیم

 

نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic