share
اندازه متن
زارع مطرح کرد:
۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۲:۲۸
کد خبر : 6131

قیمت دلار گوش به فرمان سوداگران به پیش می‌رود/ تداوم بی‌اعتنایی بازار ارز به مولفه‌های اقتصادی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه سوداگران بازار ارز، به اهداف خود می‌رسند و مقابله جدی با فعالیت آنها نمی‌شود، غیرقابل قبول است

قیمت دلار گوش به فرمان سوداگران به پیش می‌رود/ تداوم بی‌اعتنایی بازار ارز به مولفه‌های اقتصادی
به گزارش بام فارس؛ رحیم زارع درباره افزایش قیمت دلار گفت:تداوم افزایش قیمت دلار باعث شده بازارهای کشور ملتهب شود، این در حالی است که رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشته بود که روند صعودی قیمت ارز متوقف می شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رئیس کل بانک مرکزی در نشست با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس مسائل بازار ارز را تشریح کرد و براساس برنامه باید قیمت دلار روند کاهشی را در پیش می گرفت که اینگونه نشده و قیمت دلار افزایش یافت.

دلیل اقتصادی برای ادامه رشد نرخ دلار در بازار وجود ندارد
نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:بانک مرکزی در طول فعالیت دولت دوازدهم توانست بازار ارز را مدیریت کند و در مجموع چهارسال ثبات نسبی در بازار ایجاد شد که در مهار رشد نرخ تورم تاثیرگذار بود.

زارع افزود: با توجه به نرخ تک رقمی تورم و صادرات مناسب نفت دلیلی برای ادامه رشد نرخ دلار در بازار وجود ندارد.

تداوم بی اعتنایی بازار ارز به مولفه های اقتصادی
وی ادامه داد: ادامه رشد دلار در بازار، وضعیت تولید و سرمایه گذاری در کشور را با چالش جدی روبرو می کند و علاوه بر آن باعث گرانی کاذب قیمت کالاهای اساسی در روزهای پایانی سال می  شود که تبعات آن به اقتصاد خانوارها فشار وارد می کند.

زارع تصریح کرد:اینکه سوداگران بازار ارز، به اهداف خود می رسند و مقابله جدی با فعالیت آنها نمی شود، غیرقابل قبول است، بنابراین باید بانک مرکزی بصورت موثرتر بازار را کنترل کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بانک مرکزی باید با مدیریت موثر بازار ارز مانع از ایجاد گرانی در بازارها شود و در صورت ادامه این وضعیت، نشست کمیسیون اقتصادی با حضور مسئولان اقتصادی کشور برای بررسی تحولات بازار ارز تشکیل می شود.

منبع: خانه ملت
 

نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic