share
اندازه متن
۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱:۳۰:۴۸
کد خبر : 6082

آتش‌سوزی گسترده در کارخانه کاغذ صفاشهر چگونه اتفاق افتاد

وزش باد شدید فعالیت آتش نشانان را دچار اختلال و کندی کرد و همین امر باعث شد که آتش به سرعت گسترش یابد ومهار آن به سختی انجام شود.

آتش‌سوزی گسترده در کارخانه کاغذ صفاشهر چگونه اتفاق افتاد

به گزارش بام فارس؛  علی رحیمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی صفاشهر و فرمانده عملیات اطفاء حریق آتش سوزی در کارخانه کاغذ در گفتگو با خبرنگار بام فارس گفت: ساعت 14 امروز خبر آتش سوزی به ایستگاه صفاشهر اعلام شد و به محض اطلاع، تیم های آتش نشانی صفاشهر به محل اعزام می شوند اما پس از بررسی های اولیه و اعلام شدت حریق توسط نیروهای اعزامی، ایستگاه صفاشهر، از شهرستان های همجوار نیز درخواست کمک می کند.

 

وی افزود: ایستگاه شهری صفاشهر و ایستگاه شهرک صنعتی در مجموع 4 دستگاه ماشین اطفاء حریق به همراه 6 نفر آتش نشان را به محل اعزام شد و شهرستان های همجوار نیز هر کدام یک دستگاه ماشین به همراه 4 نیرو اعزام کردند که در مجموع 26  آتش نشان به همراه 11 ماشین در محل حضور یافته و مشغول اطفاء حریق شدند.

 

فرمانده عملیات آتش نشانی درخصوص علت این حادثه گفت: متاسفانه هنوز علت دقیق این حادثه مشخص نیست اما وزش باد شدید فعالیت آتش نشانان را دچار اختلال و کندی کرد و همین امر باعث شد که آتش به سرعت گسترش یابد ومهار آن به سختی انجام شود.

 

وی همچنین با اشاره به کمک های به موقع و بی دریغ نیروهای جمعت هلال احمر، سپاه پاسداران،نیروی انتظامی و خصوصا کارگران حاضر در کارخانه، از تمام این عزیزان تقدیر و تشکر کرد و گفت: اگر کمک های این عزیزان نبود ما نمی‌توانستیم آتش درون کارخانه را مهار کنیم و ممکن بود مشکلات و خطرات بیشتری متوجه جان کارکنان این کارخانه شود.

 

گفتنی است رحیمی مدیر عامل سازکان آتش نشانی صفاشهر در جریان عملیات اطفاء این آتش به علت مسمومیت و همچنین آسیب دیدگی از ناحیه پا، در بیمارستان ولی عصر(عج) صفاشهر بستری شد و دهقانیان مسئول ایستگاه آتش نشانی قادرآباد به عنوان جانشین فرمانده  این عملیات در محل حادثه حضور پیدا کرد.

 

این حادثه آتش‌سوزی پس از حدود 11 ساعت تلاش مهار و خاموش شد.

 

پایان پیام/

 

 


نـظـرات شـمـا

رضا
۱۳۹۶/۱۱/۹ ۲۲:۲۵

اتشکر از گروههای امدادی وباتشکر از مدیرشرکت که هنوز اتش خاموش نشده ماشین حساب دردست که مقدار خسارت وارده را توی این همه دود تخمین زدند وخوش بحال اقایونی که از بیمه خسارت میگیرند وبدبخت سهامداران خورده پایی که تا ده سال دیگه باید خسارت این اتش سوزی را متقبل شوند چه کارخانه ای وه پس سه ساعت اتش سوزی چهارمیلیارد خسارت دیدو پنج سال است به سهامداران میگویند دچاررکودیم

پاسخ به این نظر
نوری
۱۳۹۶/۱۱/۹ ۲۲:۲۹

باید از آتش نشانهای منطقه قدر دانی بشه خیلی زحمت کشیدن واقعا دست مریزاد دارند با عوامل راهداری و معدن

پاسخ به این نظر
حمید
۱۳۹۶/۱۱/۹ ۲۲:۲۹

جا داره تقدیر وتشکری شود از اقای رحیمی مدیریت اتشنشانی و همکارانش واقای مهدی رنجبر وهمکارانش در هلال احمر که الحق من به چشم زحمات انها را دیدم ورانندگان لودر که سنگ تمام گذاشتن...امیدوارم این اتفاقها برای هیچ کس نباشد که جبرانش سخت است

پاسخ به این نظر
کامبیز
۱۳۹۶/۱۱/۹ ۲۲:۴۱

حقیقت مهاراتش درکارخانه کاغذ اتش توسط راننده های 5لودرویک بیل زنجیری خاتمه یافت.

پاسخ به این نظر
نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic