share
اندازه متن
۳۰ دي ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱:۲۸
کد خبر : 6033

نرخ واقعی دلار حدود ۴هزار تومان است/دولت اجازه ندهد بازار ارز پرتلاطم بماند

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نرخ تورم یکی از مولفه های موثر در تعیین قیمت ارز است، گفت: نرخ واقعی دلار حدود ۴هزار تومان است.

نرخ واقعی دلار حدود ۴هزار تومان است/دولت اجازه ندهد بازار ارز پرتلاطم بماند
به گزارش بام فارس؛ رحیم زارع  با انتقاد از وضعیت بازار ارز در ماه های گذشته گفت:روند صعودی قیمت دلار از چند ماه گذشته آغاز شده به نحوی که در مقطع فعلی به بالای 4400 تومان رسیده است.
 

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید پذیرفت اتفاق خاصی در اقتصاد کشور نیافتاده است که براثر آن بازار ارز با تقاضای بیش از حد روبرو شود بنابراین براساس مولفه های اقتصادی مانند نرخ تورم نباید قیمت دلار بیشتر از محدوده قیمتی 4هزار تومان می شد.

 

زارع تصریح کرد:آمارهای اقتصادی دولت بیانگر تورم تک رقمی است بنابراین نباید قیمت دلار با جهش قابل توجهی روبرو می شد.بخشی از رشد قیمت دلار اصطلاحا حبابی است.

تیم اقتصادی دولت دوازدهم اجازه ندهد بازار ارز پرتلاطم بماند

وی با بیان اینکه در مقطع کنونی نرخ دلار حدود 4هزار تومان است،تصریح کرد:می توان گفت در طول فعالیت دولت یازدهم، عملکرد تیم اقتصادی دولت در خصوص مدیریت بازار ارز بطور نسبی مناسب بود و این انتظار وجود داشت این روند در دولت دوازدهم نیز تکرار شود اما حداقل عملکرد تیم اقتصادی دولت در مدیریت بازار ارز، در چندماه گذشته مناسب نبوده است. 

نایب رئیس اول کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی یادآور شد:متاسفانه افزایش قیمت ارز علاوه بر اینکه تاثیرات اقتصادی در رشد قیمت ها دارد از بعد روانی نیز در گرانی کالاها تاثیراتی داشته است، در هرصورت دولت باید شرایط را برای یکسان سازی نرخ ارز فراهم کند همچنین با مدیریت بازار ارز، اجازه ندهد بازار سوداگری ارز رونق یابد.

 

 

منبع: خانه ملت

پایان پیام


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic