share
اندازه متن
امام جمعه صفاشهر:
۲۹ دي ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲:۰۶
کد خبر : 6029

مسئولان نباید به مسائل فرعی و حاشیه‌ای مشغول شوند/فضای مجازی رهاشده بلای خانمان‌سوز عصر حاضر/انتقاد از جابه‌جایی بدون معیار برخی مسئولان شهرستان

امام جمعه صفاشهر گفت: جابه‌جایی مسئولان امری طبیعی است اما در شهرستان خرم‌بید این روند بدون لحاظ شدن معیارهای لازم انجام می‌شود.

مسئولان نباید به مسائل فرعی و حاشیه‌ای مشغول شوند/فضای مجازی رهاشده بلای خانمان‌سوز عصر حاضر/انتقاد از جابه‌جایی بدون معیار برخی مسئولان شهرستان

به گزارش بام فارس؛ حجت‌الاسلام مهدی نقوی امام جمعه صفاشهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه صفاشهر با اشاره به پنجم جمادی الاول، سالروز ولادت با سعادت و نورانی حضرت زینب کبری(س) گفت: زینب کبری شخصیتی بی‌نظیر در طول تاریخ است و حتی اگر از این بانوی بزرگوار به عنوان قهرمان کربلا یاد کنیم باز هم کم لطفی کرده ایم، زینب کبری برای تمام نسل‌ها و تمام دوران تاریخ، درس‌هایی آموزنده دارد، بنابراین به تعبیری بهتراز این بانوی بزرگوار به عنوان قهرمان تاریخ یاد می‌کنیم.


وی افزود: اسلام مدیون عاشوراست و عاشورا مدیون زینب کبری (س) است و لذا تمام امت مسلمان مدیون این بانوی بزرگ هستند.


امام جمعه صفاشهر ضمن تبریک روز پرستار به این قشر زحمت کش، پرتلاش و ایثارگرجامعه اظهار داشت: پرستاران باید در راه انجام این وظیفه بسیار خطیر صبر و ایثار را سرلوحه خود قرار دهند تا ارزش پرستاری را درک کنند.


وی با اشاره به حادثه دردناک و غم انگیز آتش‌سوزی و غرق شدن کشتی نفت کش ایرانی در دریای چین و شهادت 30 نفر از هم وطنان عزیزمان گفت: مردم ایران منتظر مشخص شدن ابعاد این حادثه هستند و باید جزئیات این حادثه هر چه سریع تر روشن شود.


حجت‌الاسلام نقوی از جوانان، نخبگان و فرهنگیان صفاشهر خواست که با ایجاد گروهی منسجم و متشکل از تمام دلسوزان فرهنگ انقلاب، به تبیین دستورات مقام معظم رهبری از سال 68 تاکنون بپردازند تا بفهمیم به فرمایشات هدایتگر کشتی انقلاب عمل می‌شود یا بعد از مدتی این رهنمودها به فراموشی سپرده می‌شود.


وی بر لزوم مراقبت در برابر دشمنان تاکید کرد و افزود: مردم ایران به این نتیجه رسیدهاند که نظام ما دشمن دارد و کار دشمن هم ضربه زدن است، در این راه وظیفه مسئولان این است که یکدیگر را تضعیف نکنند و از اختلاف و درگیری بپرهیزند، تمام ارکان کشور باید به مسئله وحدت توجه داشته باشند.


خطیب جمعه صفاشهر با اشاره به صحبت های چند روز اخیر برخی مسئولان گفت: اشتغال و تولید ملی از مسائل اصلی و کلیدی کشور ما است و تمام تلاش مسئولان باید در جهت حل این مسائل باشد و نباید به مسائل فرعی و حاشیه‌ای مشغول شوند.


وی ابراز داشت: امروز یکی از بلایای جامعه ما فضای مجازی است، در این خصوص مردم باید هوشیار باشند و از انتشار و توجه به شایعات خودداری کنند. 


امام جمعه صفاشهر با اشاره به تاثیرات فضاها و شبکه های  مجازی در زندگی مردم خصوصا در اغتشاشات اخیرگفت: فضای مجازی واقعا در عصر حاضر بلایی خانمان سوز است و تاثیرات مخربی در جامعه داشته است، در همین راستا مسئولان طبق قانون باید شبکه ملی اطلاعات ایجاد کنند که اطلاعات امنیتی کشورما از شر دشمنان و بیگانگان در امان باشد.


وی با انتقاد از جابه‌جایی بدون معیار برخی مسئولان شهرستان گفت: در هر شهرستانی مسئولان جا به جا می‌شوند و این امری طبیعی است اما در شهرستان ما این روند بدون لحاظ شدن معیارهای لازم انجام می شود. به صورتی که برخی از مسئولین بدون مشورت و حتی اطلاع  فرماندار که مسئول ارشد سیاسی و امنیتی شهرستان است جابه جا می شوند و این امری کاملا اشتباه است. چرا نظر فرماندار در عزل و نصب ها گرفته نمی شود؟

 

پایان پیام/


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic