share
اندازه متن
«از شایعه تا واقعیت»
۲۶ دي ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰:۱۵
کد خبر : 6010

آیا سانچی مورد حمله آمریکایی‌ها قرار گرفت؟+عکس و فیلم

روز گذشته شایعات زیادی در فضای مجازی پیرامون حمله آمریکایی‌ها بین کاربران شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد که بررسی‌ها این شایعه را تکذیب می‌کند.

آیا سانچی مورد حمله آمریکایی‌ها قرار گرفت؟+عکس و فیلم

به گزارش بام فارس؛ به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌شود.

 

«شایعه»

روز گذشته در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی شایعه‌ای درباره نفتکش سانچی منتشر شد. شایعه کنندگان مدعی هستند که این نفتکش که بیش از 30 نفر از هموطنانمان در آن جان باختند، مورد حمله آمریکایی‎ها قرار گرفته و مقصد نهایی‌اش کره شمالی بوده و نه کره جنوبی!

 

برخی دیگر شایعه کردند که در این اقیانوس خالی و خلوت چگونه دو کشتی با یکدیگر برخورد کردند؟ اگر این دو کشتی با یکدیگر برخورد کردند چرا فیلمی از کشتی دوم در دسترس نیست؟

 

«واقعیت»

هرچند که متاسفانه پس از شنیدن حوادث تلخ کشورمان (مانند حادثه پلاسکو، وقوع زمین لرزه و ...) شایعاتی با این محتوا منتشر می‌شود اما پاسخ به این شایعات کار خیلی دشواری نیست.

فیلم زیر که به تازگی توسط شبکه پرس تی وی منتشر شده، اولین تصاویر از این حادثه تلخ را نشان می‌دهد.

 

 

 

همچنین تصویر منتشر شده از رادار این کشتی هم نشان می‌دهد شایعه خالی و خلوت بودن اقیانوس در خوش بینانه ترین حالت ناشی ناآگاهی منتشر کنندگان این شایعه است.

 

 

*  سفیر کره جنوبی: مقصد سانچی کره جنوبی بود

 «کیم سئونگ‌ــ‌هو» سفیر کره جنوبی در تهران نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس(اینجا) تایید کرد: مقصد نفت‌کش سانچی کره جنوبی بوده است نه کشور دیگری.

* قاسمی و ربیعی هم مقصد سانچی را کره جنوبی اعلام کردند

علاوه بر این که بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با فارس(اینجا) و علی ربیعی وزیر کار در گفت و گوی ویژه خبری این شایعه را به شدت تکذیب کردند، صحبت‌های بهرامی سخنگوی شرکت نفتکش ایران، گره‌های بیشتری از این ماجرا را باز کرد.

* سخنگوی شرکت نفتکش: بارنامه و بیمه‌نامه نشان می‌دهد مقصد سانچی کره جنوبی بود

بهرامی، سخنگوی شرکت نفتکش ایراندر گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: چنین شایعه‌ای که سانچی مورد حمله آمریکایی ها قرار گرفته برای ما اهل فن خنده دار است.

وی درباره شایعاتی پیرامون مقصد نهایی این کشتی تصریح کرد: بار این کشتی استاندارد بوده و بارنامه، بیمه نامه و مقصد نهایی آن کاملا مشخص است.

 

 

 

 

منبع: فارس

انتهای پیام/


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic