share
اندازه متن
۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۰:۰۹
کد خبر : 5735

ممنوعیت تردد خودروهای پلاک دولتی خارج از ساعات اداری

رئیس پلیس راهور فارس از ممنوعیت تردد خودروهای پلاک دولتی خارج از ساعات اداری و در روزهای تعطیل خبر داد.

ممنوعیت تردد خودروهای پلاک دولتی خارج از ساعات اداری

به گزارش بام فارس؛ سرهنگ مصطفی عباسی از ممنوعیت تردد خودروهای پلاک دولتی خارج از ساعت های اداری و در روزهای تعطیل بدون داشتن حکم مأموریت و برگ تردد خبر داد.

 

وی  گفت: تردد خودروهای پلاک دولتی خارج از ساعت های اداری و در روزهای تعطیل بدون داشتن حکم مأموریت و برگ تردد برابر ماده پنج آیین نامه چگونگی و نحوه استفاده از خودروهای دولتی ممنوع است.

 

وی افزود: در استان فارس برابر دستور مقام قضایی، خودروهای دولتی که در ساعت غیر اداری و ایام تعطیل بدون داشتن حکم مأموریت تردد کنند، ضمن اعمال قانون وسیله توقیف و مراتب هم به مرجع قضایی و هم به اداره کل امور اقتصادی و دارایی منعکس می شود.

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فارس با بیان اینکه این اقدام برای خودروهای دولتی سایر استان ها که در فارس تردد کنند هم صدق می‌کند، تصریح کرد: برای عدم الصاق یا نصب علامت ممیزه خودروهای دارای پلاک دولتی بر روی شیشه یا سایر قسمت های تعیین شده برابر جدول جرایم راهنمایی و رانندگی ۳۰۰ هزار ریال جریمه در نظر گرفته شده است.

 

سرهنگ عباسی با تشریح ماده ۵ آیین نامه چگونگی و نحوه استفاده از خودروهای دولتی بیان داشت: طبق این ماده، نیروی انتظامی موظف است درباره تردد خودروهای دولتی در شهرها و جاده‌های سراسر کشور همانند سایر خودروها کنترل و نظارت‌های لازم را به عمل آورده و مشخصات خودروهای فاقد برچسب شناسایی و فاقد برگ مأموریت متضمن مشخصات راننده خودروهای مذکور را در مرکز به وزارت امور اقتصادی و دارایی و در شهرستان ها به سازمان‌های امور اقتصادی و دارایی استان‌های ذی‌ربط اعلام کند.

 

منبع:شیرازه


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic