share
اندازه متن
۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱:۴۲
کد خبر : 5684

ساخت شهرک صنعتی غیر دولتی در قادرآباد/معافیت شهرک‌های صنعتی غیردولتی از مالیات‌های مستقیم در مناطق کم برخوردار

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: از حضور سرمایه گذاران برای ایجاد شهرک‌های صنعتی غیر دولتی در استان استقبال و حمایت می‌کنیم.

ساخت شهرک صنعتی غیر دولتی در قادرآباد/معافیت شهرک‌های صنعتی غیردولتی از مالیات‌های مستقیم در مناطق کم برخوردار

به گزارش بام فارس به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی  فارس، " احد فتوحی"  در بازدید از شهرک صنعتی غیردولتی نوآوران صنعت قادرآباد درنشست با سرمایه گذاران  این شهرک صنعتی با بیان اینکه براساس قانون ،سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ، مجاز است نسبت به صدور مجوزتاسیس و بهره برداری شهرک های  صنعتی برای بخش خصوصی و تعاونی اقدام کند ، گفت: در این زمینه ،صدور مجوز برای ایجاد و توسعه شهرک صنعتی خصوصی پس از انجام مطالعات امکان سنجی فنی  ، اقتصادی و زیست محیطی در چارچوب طرحهای توسعه و عمران توسط سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران و شرکت های استانی تابعه انجام می شود.

 

وی افزود : براساس قانون، شهرکهای صنعتی غیر دولتی از کلیه مزایای قانونی شهرک های صنعتی دولتی برخوردار خواهند شد.

 

فتوحی افزود : واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی غیر دولتی در مناطق کم برخورداروکمترتوسعه یافته  از معافیت های ماده 132 قانون مالیات های مستقیم برخوردار خواهند شد.

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس اضافه کرد : بانکهای عامل نیز موظف هستند قراردادهای مربوط به تخصیص زمین در شهرکهای صنعتی غیر دولتی را هم ردیف اسناد رسمی پذیرفته و تسهیلات اعتباری و حقوقی مربوط به اسناد رسمی را در این خصوص اعمال نمایند.

 

وی تاکید کرد : متقاضیان ایجاد این شهرکها باید زمین مناسب که در مالکیت آنها قرار دارد را برای بررسی های امکان سنجی ایجاد شهرکها معرفی کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود : برای ایجاد شهرک‌های صنعتی بخش خصوصی در استان بویژه در مناطق کمتر توسعه یافته حمایتهای لازم توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی انجام می شود.

 

وی  در ادامه با بیان اینکه مجوز تاسیس شهرک صنعتی غیردولتی نوآوران صنعت قادرآباد توسط شرکت شهرک های صنعتی فارس در زمینی به مساحت بیش از 8 هکتار،صادر وعملیات اجرایی زیرساخت ها در این شهرک صنعتی نیز آغاز شده است گفت: تاکنون سرمایه گذار بخش خصوصی حدود10میلیارد ریال برای انجام زیرساخت ها هزینه کرده است.

 

فتوحی با تاکید بر تسریع در عملیات اجرایی زیرساخت ها در این شهرک صنعتی غیردولتی گفت:با پایان عملیات اجرایی زیرساخت های آب ،برق ،گاز و تلفن پروانه بهره برداری شهرک صنعتی غیردولتی نوآوران صنعت قادرآباد صادر و آماده واگذاری زمین به صنعتگران می شود.

 

وی تصریح کرد:پیش از این شهرک صنعتی غیردولتی کامپوزیت سازه ماندگار موفق به اخذ پروانه بهره برداری از شرکت شهرک های صنعتی فارس شده بود.

 

پایان پیام/


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic