share
اندازه متن
امام جمعه صفاشهر:
۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹:۵۷
کد خبر : 5318

آمریکا از سپاه مقتدر ما عصبانی است/ مقاومت و ایستادگی تنها راه ملت ایران/ مانع تراشی برای مبارزه با مفسدان سبب آسیب درونی به نظام می‌شود

امام جمعه صفاشهر گفت: سپاه مقتدر در برابر تروریست‌ها با شجاعت ایستاده و آمریکا از اینکه سپاه ما داعش را توسط مردم سوریه و عراق از آن کشورها خارج می‌کند ناراحت است.

آمریکا از سپاه مقتدر ما عصبانی است/ مقاومت و ایستادگی تنها راه ملت ایران/ مانع تراشی برای مبارزه با مفسدان سبب آسیب درونی به نظام می‌شود

به گزارش بام فارس؛ حجت الاسلام مهدی نقوی امام جمعه صفاشهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه انقلاب اسلامی را مانند یک موجود زنده دانست و گفت: انقلاب ما به عنوان یک موجود زنده و پویا  با دو خطر و دشمن درونی و بیرونی روبرو است.

 

وی افزود: انسان برای دفاع از این انقلاب باید با شجاعت و مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان بیرونی بایستد و نمونه بارز این خطر و آسیب جبهه استکبار به سرکردگی آمریکای سلطه طلب است.

 

امام جمعه صفاشهر درباره خصومت این کشور اظهار داشت: دشمنی آمریکا نسبت به ملت ما و تلاش و برنامه‌ریزی مداوم آنان علیه نظام اسلامی پوشیده نیست و کسی نسبت به آن تردید ندارد.

 

وی در اشاره به نمونه‌هایی از این دشمنی ابراز کرد: به اعتراف ترامپ، داعش را خودشان ایجاد کردند برای اقدام علیه ما و زمانی که دیدند داعش توان مقابله در برابر جبهه مقاومت را ندارد و نفس‌های آخر خودش را می‌کشد، در اقلیم کردستان عراق با استفاده از ویژگی‌های شخصیتی بارزانی، او را با ادعای استقلال کردستان و تجزیه عراق به راه انداختند.

 

حجت الاسلام نقوی افزود: آنان به دنبال استقلال این منطقه، تجزیه نقاط دیگر را در برنامه دارند که هدف آن ضعیف کردن کشورهای منطقه است.

 

وی با اشاره به اظهار نظر ترامپ نسبت به برجام گفت: اهمیتی ندارد که ترامپ پایبندی ایران به برجام را تایید کند یا نکند، مسائلی مانند توان موشکی و حقوق بشر مشکل همیشگی آمریکا از جمله دولت قبل آن در برابر ایران بوده است.

 

خطیب جمعه صفاشهر به عصبانیت آمریکا از نفوذ کشور ما در منطقه اشاره و بیان کرد: سپاه مقتدر ما در برابر تروریست‌ها با شجاعت ایستاده و با توجه به قوانین بین المللی و به درخواست دولت‌های عراق و سوریه در این کشورها حضور پیدا کرده و آمریکا از اینکه سپاه ما داعش را توسط مردم سوریه و عراق از آن کشورها خارج می‌کند ناراحت است.

 

وی مقاومت و ایستادگی در برابر مستکبران را تنها راه ملت ایران دانست و تاکید کرد: برای مقابله با این دشمن شجاعت، اقتدار، صلابت و مقاومت لازم است است و البته مقاومت ملت ما هزینه دارد ولی هزینه آن یقینا از هزینه انفعال در بربر دشمن کمتر است.

 

امام جمعه صفاشهر با انتقاد از سخنان و بیاناتی که در داخل کشور سبب تضعیف نظام می شوند گفت: امان از دشمنان درونی که بی سر و صدا مانند موریانه درون را ضعیف و از کار می‌اندازند، هنگام دستگیری متهمی سریع صدای عده‌ای بلند می‌شود و به جای حمایت و کمک برای مبارزه در برابر مفاسد و رانت‌هایی که در کشور بی‌امان شده است این چنین مانع تراشی می‌کنند و دیگران را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

 

وی چنین تفکری را مانند موریانه برای نظام دانست و ادامه داد: افرادی به جای اینکه از تریبون و فرصتی که در اختیار آنان قرار گرفته است برای آگاهی دانشجویان با آرمان و اهداف انقلاب و وظایف آنان در میدان بی‌امان هجمه دشمن استفاده کنند، با تعبیر ناشایست می‌گویند عده‌ای بی‌کار هستند و چون بی‌کار هستند عده‌ای را دستگیر می‌کنند.

 

حجت الاسلام نقوی افزود: اینان بدون اطلاع و قبل از اینکه محاکمه‌ای انجام شود قضاوت می‌کنند و در حالی که دستگیری متهم جناح مقابل را بزرگ می‌دانند چنین برخوردی در برابر متهم جناح خود را سیاسی کاری اعلام می‌کنند.

 

وی با رد سخنانی که سیدالشهدا را اهل مذاکره مطرح می‌کند گفت: امام حسین(ع) در برابر دشمنان معامله و مذاکره نکرد بلکه مقاومت و ایستادگی کرد زیرا در غیر این صورت عاشورایی شکل نمی‌گرفت و با این که رهبری این تعبیر را ساده اندیشی دانستند باز عده‌ای آن را تکرار می‌کنند.

 

خطیب جمعه صفاشهر با اشاره به آیات قرآن گفت: باید در برابر دشمنانی که نقض عهد کردند با شدت برخورد کرد و اگر از نقض عهد دشمن ترسیدید باید مقابله به مثل کرد.

 

پایان پیام/


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic