share
اندازه متن
امام جمعه صفاشهر:
۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳:۴۹
کد خبر : 5282

هدف از عزاداری‌سیدالشهدا این است که حسینی شویم/سفر استاندار نشان از نگاه متفاوت به خرم‌بید/امیدواریم با حضور رئیس‌مجلس در شهرستان شاهد تحول در منطقه باشیم

امام جمعه صفاشهر گفت: هدف از این عزاداری‌ها این است که ما حسینی شویم و طوری رفتار کنیم که سیدالشهدا(ع) می‌پسندند.

هدف از عزاداری‌سیدالشهدا این است که حسینی شویم/سفر استاندار نشان از نگاه متفاوت به خرم‌بید/امیدواریم با حضور رئیس‌مجلس در شهرستان شاهد تحول در منطقه باشیم

به گزارش بام فارس؛ حجت‌الاسلام مهدی نقوی امام جمعه صفاشهر در خطبه‌های این هفته با اشاره به عزاداری سیدالشهدا در دهه اول محرم گفت: هدف از این عزاداری‌ها این است که ما حسینی شویم و سیدالشهدا(ع) را در میان خود احساس کنیم و طوری رفتار کنیم که آن حضرت می‌پسندند.

 

وی افزود: صرف عزاداری در یک دهه و بازگشت به رفتار ناپسند گذشته نشان می‌دهد که این عزاداری اثر لازم را بر انسان نداشته است، عزادار واقعی باید نگاه خود را به مسائل مطابق با رفتار آن حضرت تغییر دهد.

 

امام جمعه صفاشهر به ایام اسارت حضرت زینب(س) اشاره و ابراز کرد: از این اسوه صبر باید بیاموزیم که عاشورا را در متن زندگی خود بیاوریم و به دیگران بیاموزیم، عاشورا می‌تواند یک انقلاب در فکرها و رفتار ایجاد کند، جای تاسف دارد که ما از این سرمایه به درستی استفاده نمی‌کنیم.

 

وی افزود: حضرت زینب(س) به واسطه ایمان در مقابل همه سختی‌ها و مصیبت‌ها ایستاد و اگر ما ایمان خود را تقویت کنیم حسینی‌تر می‌شویم و در این صورت همه امور زندگی سامان پیدا می‌کند و در برابر سختی‌ها مانند آن حضرت مقاوم خواهد شد.

 

حجت‌الاسلام نقوی اظهار داشت: عاشورا مسیری در مقابل ما قرار داد که باید در این مسیر سرخ تا ظهور امام عصر بدون توقف حرکت کنیم و الحمدلله جامعه ما در چنین مسیری قرار دارد.

 

وی افزود: دشمن می‌خواهد ما در ظاهر عزاداری بمانیم و متاسفانه در مواردی موفق شده است، باید اقرار کرد دشمن در بخشی از جامعه نفوذ کرده و سبک زندگی ما را تغییر داده است.

 

خطیبب جمعه صفاشهر ابراز کرد: هم باید آسیب‌ها را بیان و در صدد حل آن برآمد و هم نقاط روشن را بیان و تقویت کرد، اگر جوانان امروز ما از نسلی که در جنگ افتخار آفرینی کردند جلوتر نباشند عقب‌تر نیستند و از جمله آنان شهید حججی را می‌توان مثال زد.

 

وی افزود: اگر محک تجربه به میان بیاید و میدانی فراهم شود همین جوان‌ها عاشقانه و با ایمان در صحنه حضور پیدا می‌کنند، فقط در استان فارس تا چند ماه قبل 10 هزار نفر در نوبت برای دفاع از حریم اهل بیت بودند.

 

امام جمعه صفاشهر با تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: امنیتی که ما امروز در جامعه داریم به دلیل مجاهدت عزیزان ما در این نهاد است و برای اینکه این امنیت خدشه‌دار نشود و در جامعهه بماند همه باید به نیروی انتظامی کمک کنیم.

 

وی افزود: اینکه مقابله با جرم را فقط وظیفه نیروی انتظامی بدانیم نگاه غلطی است، اولین وظیفه این است که مردم با افرادی که مرتکب جرم می‌شوند ارتباط برقرار کنیم و در صورت امکان با نصیحت و بررسی مسائل روحی یا روانی آنان به نیروی انتظامی یاری رسانیم.

 

حجت‌الاسلام نقوی با انتقاد از کمبود امکانات نیروی انتظامی شهرستان خرم‌بید خواستار توجه فرماندهی انتظامی فارس به این شهرستان شد.

 

وی با قدردانی از سفر رئیس مجلس شورای اسلامی و استاندار فارس به صفاشهر گفت: امیدواریم با حضور این عزیزان در شهرستان مشکلاتی که مطرح و قول‌های مساعدی هم برای رفع آن داده شد، شاهد گشایشی در امور شهرستان باشیم و خدمات‌رسانی به مردم ارتقا یابد.

 

امام جمعه صفاشهر افزود: حقیقتا مردم ما خوشحال هستند که استاندار فارس در همین مدت کوتاه از انتصابشان، 2 بار به شهرستان سفر کردند، این نشان می‌دهد که نگاه ایشان به شهرستان نسبت به مسئولان گذشته متفاوت است، امیدواریم این حضور تکرار و با مشاهده مشکلات مردم از نزدیک برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

 

پایان پیام/


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic