share
اندازه متن
۸ مهر ۱۳۹۶ - ۰:۳۰:۰۵
کد خبر : 5255

عشقش را آری، اخلاقش را خیر

چه چیزی به عنوان سنجه، صداقت ما را در این عبارات احساسی نشان می‌دهد.

عشقش را آری، اخلاقش را خیر

سایت خبری بام فارس؛ «جونم فدات حسین جان» این عبارت احساسی_خیابانی امروز روی شیشه عقب یک ماشین نوشته شده بود. جوانی که آن را می‌راند، کمربند ایمنی نبسته بود، با موبایلش هم صحبت می‌کرد، آنقدر باسرعت و با بوق ممتد از کنار من عبور کرد که نزدیک بود مرا با دیواره زیر گذر یکی کند.


 به راستی جان من و امثال من، چه دردی را از حسین و ابالفضل(علیهما السلام) دوا می‌کند، اگر هیچ یک از خلقیات ما به آنان  نخورد و هیچ یک از ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری  آنان در ما آشکار نگردد، چه چیزی به عنوان سنجه، صداقت ما را در این عبارات احساسی نشان می‌دهد؟!!


متاسفانه در جامعه‌ی ما، چندین سال است که پیوندهای عاطفی مردم با ائمه معصومین  (علیهم السلام) بر پیوندهای اخلاقی با آن بزرگواران، غلبه کرده است. وضعیتی که خود را در سبک  عزاداری و نیز در اشعار مدّاحان امروزی به خوبی نمایان می‌کند. به نظر می رسد آنقدر که مدّاحان از کمند گیسو و کمان ابرو و خال لب و شیدایی و شیفتگی خود به  امامان بزرگوارمی‌گویند از لزوم پیروی از  اخلاق سفارش شده توسط ایشان، سخنی به میان نمی‌آورند. غافل از این که کمترین نشانه عشق، به رنگ معشوق درآمدن و پیروی از معشوق است.

 

نجف محمدیان

پایان پیام/


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic