share
اندازه متن
امام جمعه صفاشهر:
۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳:۰۶
کد خبر : 5253

با وجود تهاجم فرهنگی شاهد رشد جوانانی مانند شهید حججی هستیم

امام جمعه صفاشهر گفت: در تهاجم فرهنگی و جنگ نرم ما تلفاتی دادیم اما چون شیعه امام دارد جوانانی مانند شهید حججی در حال رشد هستند.

با وجود تهاجم فرهنگی شاهد رشد جوانانی مانند شهید حججی هستیم

به گزارش بام فارس؛ حجت الاسلام مهدی نقوی امام جمعه صفاشهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه هدف از قیام حسین(ع) را امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: سیدالشهداء علیه حکومت باطلی قیام کرد که ریشه همه فسادها بود، اطرافیان معاویه می‌دانستند یزید صلاحیت این مقام را ندارد، یزید آماده بود که در ادامه اقدامات معاویه تیشه آخر را به ریشه اسلام بزند، در چنین شرایطی امام حسین(ع) قیام و امر به معروف و نهی کردند.

 

وی درباره فریضه امر به معروف و نهی منکر اظهار داشت: شرط اثرگذاری این است که آمر امر به معروف و نهی منکر دلی پاک و قلبی نورانی داشته باشد، دل انسان خدا باور باشد و با تمام وجود قیامت را قبول کرده باشد و شرط دیگر زبان پاک و خیرخواه است.

 

امام جمعه صفاشهر افزود: باید بدانیم ریشه امر به معروف ونهی از منکر بر اساس محبت است، چنان که سیدالشهداء فرمودند کسی که تو را دوست دارد از کار زشت باز می‌دارد.

 

وی ابراز کرد: سیدالشهدا با فداکاری خود نهی از منکر کردند و هر چه به قیام عاشورا نزدیک می‌شدند سخنان خود را صریح‌تر بیان می‌کردند و این برای ما درس است که هر چه از انقلاب می‌گذرد و به قیام امام زمان نزدیک‌تر می‌شویم سخنان ما نیز باید انقلابی‌تر و صریح‌تر شود.

 

حجت الاسلام نقوی با اشاره به تلاش مستکبران برای ضربه زدن به اسلام تاکید کرد: هدف نهایی دشمنان اسلام و ملت ما این است که از اسلام جز ظاهر چیزی باقی نماند و ظهور به تاخیر افتد و برای این کار به روش‌های مختلف تمام توان خود را به کار بسته‌اند.

 

وی تهاجم فرهنگی را از روش‌های مقابله دشمن با اسلام دانست و گفت: در تهاجم فرهنگی و جنگ نرم ما تلفاتی دادیم اما چون شیعه امام دارد هیچگاه به بن‌بست نمی‌رسد و دوباره خود را بازیابی می‌کند.

 

خطیب جمعه صفاشهر اظهار داشت: در همین ایام شاهدیم جوانانی که امام(ره) را ندیدند و شاهد پیروز انقلاب نبودند در حال تقویت هستند و از جهت دینداری و ولایت‌مداری دارای ویژگی‌های نابی هستند و شهید حججی و میلیون‌ها جوان مانند ایشان از جمله این جوانان هستند که در میان تهاجم فرهنگی تربیت شدند.

 

 وی افزود: هدف از توطئه‌هایی مانند طالبان، داعش و اکنون موضوع استقلال کردستان، ایران است و باید بدانیم در میان این تهاجم، ولایت فقیه باعث حفظ انقلاب است.

 

امام جمعه صفاشهر ابراز داشت: با این سخن که همه چیز از دست رفت جوانان را نا امید نکنیم، انقلاب ما با شعار یاحسین شروع شد و اکنون نیز مدافعان حرم این شعار را بر زبان دارند، این وقایع امید ما را به ظهور امام زمان(عج) بیشتر می‌کند زیرا امام زمان(عج) با شعار یا لثارات الحسین(ع) و با حسین حسین گفتن دل‌ها را جذب می‌کند.

 

وی افزود: باید قدر این مجالس و روضه‌ها را بدانیم و برای حسینی شدن و ظهور امام زمان(عج) تلاش کنیم.

 

پایان پیام/


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic