share
اندازه متن
امام جمعه صفاشهر:
۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۱:۵۶
کد خبر : 5178

دنیای کنونی دنیای جهالت مدرن است/ریالی از بودجه معدن صرف مسایل فرهنگی نشده است/برای خوشامد یا بدآمد کسی حرفی نزنیم

جنایات میانمار در کشوری روی می‌دهد که رهبر آن دارای جایزه صلح نوبل است، سابقه اهدای این جایزه به جنایتکاران تعجبی برای ما باقی نمی‌گذارد، دنیای کنونی دنیای جهالت مدرن است.

دنیای کنونی دنیای جهالت مدرن است/ریالی از بودجه معدن صرف مسایل فرهنگی نشده است/برای خوشامد یا بدآمد کسی حرفی نزنیم

به گزارش بام فارس؛ حجت الاسلام مهدی نقوی امام جمعه صفاشهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به فجایع تلخ میانمار اظهار داشت: در هر گوشه دنیا که نگاه می کنیم مسلمان‌ها هستند که به فجیع ترین شکل کشته و تکه پاره می شوند؛ در یمن، عراق و سوریه، میانمار و بحرین مسلمان ها هستند که کشته می شوند.

 

وی افزود: دنیای اسلام به کجا رسیده است که کودکان مسلمان را به فجیع‌ترین وضع به قتل می‌رسانند و مجامع بین‌المللی مانند شورای امنیت در سکوتی مرگبار در برابر این کشتار و بی‌رحمی‌ها مانند فجایع تلخ میانمار که سال‌ها در حال وقوع است کلمه‌ای بر زبان نمی‌آورند.

 

حجت اسلام نقوی خطاب به افرادی که شورای امنیت را در دنیا مهم می دانند گفت: دلیل ما برای اینکه این سازمان‌ها و دست مستکبران است سکوت آنان در مقابل کشتار آواره شدن مسلمانان میانمار است در حالی که در مقابل یک جاسوس دستگیر شده و محاکمه آن در کشور ما، صدا  خود را بلند و از او دفاع می کنند.

 

وی افزود: دبیر کل سازمان ملل فقط اظهار می کند که ما این جنایت ها را محکوم می کنیم، لعنت بر شما، باید اقدام صورت گیرد، اگر مسلمان هم نباشند اینان مسلمان هستند.

 

امام جمعه صفاشهر دنیای کنونی را دنیای جهالت مدرن دانست و ابراز داشت: این جنایات در کشوری روی می‌دهد که رهبر آن دارای جایزه صلح نوبل است، البته سابقه اهدای این جایزه به افرادی مانند شیمون پرز و دیگر جنایتکاران تعجبی برای ما باقی نمی‌گذارد، امیدواریم با بیداری دنیای اسلامی این فجایع پایان یابد.

 

وی در بخش دیگری از خطبه های خود با انتقاد شدید از مطلب چاپ شده در یک نشریه شهرستان راجع به 24 درصد درآمد معادن گفت: فعلا صبر می‌کنم و حرفی نمی‌زنم فقط همه را دعوت به تقوا می‌کنم.

 

خطیب جمعه صفاشهر تاکید کرد: مسئولان عزیز برای خوشامد یا بدآمد کسی حرفی نزنند، باید وظیفه‌ خود را لحاظ کنیم، در خفا و پشت سر چیزی بگوییم و در آشکارا چیز دیگر بگوییم، آخرت خودمان را خراب نکنیم، من نمی‌خواهم تعبیر بدی کنم ولی مراقب باشید.

 

وی افزود: اگر فرصتی بود و این مطلب اصلاح نشد در آینده مجبور می‌شویم آن را با مردم در میان بگذاریم.

 

حجت اسلام نقوی در ادامه اظهار داشت: معاون محترم استاندار گفتند که 40 درصد از این بودجه معادن صرف مسائل فرهنگی شده است، بنده اینجا بیان می کنم که ریالی از این بودجه صرف مسایل فرهنگی نشده است.

 

وی تصریح کرد: به ایشان تذکر می‌دهم و از ایشان درخواست می‌کنم تفاوت مسائل فرهنگی با امور عمرانی فرهنگی را بیان کنند، این ذهنیت ایجاد می شود که 40 درصد ازاین بودجه صرف مسایل فرهنگی شده است.

 

امام جمعه صفاشهر افزود: این بودجه برای مسائل عمرانی مانند آموزش و پرورش در بعضی مدارس و سالن آمفی تئاتر ناحیه 2 که از زیربناهای فرهنگی است، تصویب شده اما برای مسائل فرهنگی ریالی هزینه نشده است، بنده از معاون استاندار سوال می‌کنم برای برنامه‌های فرهنگی چقدر بودجه گذاشتید.

 

وی با بیان اینکه هیچ بودجه‌ای از درآمدهای معدن به حوزه‌های علمیه تا کنون اختصاص داده نشده است گفت: دراین نشریه آمده است به حوزه‌های علمیه کمک شده و در ادامه آن مبلغ بودجه‌ای که به نهاد دیگر کمک شده آمده است، این عزیزان تفاوت حوزه علمیه و نهادهای دیگر را نمی‌دانند، من نمی دانم این اشکال از شهرستان (نشریه) است یا از استان، یک مقدار اهل مطالعه باشند و اگر نمی دانند سوال کنند، حوزه‌های علمیه تا کنون ریالی دریافت نکردند.

 

خطیبب جمعه صفاشهر تاکید کرد: البته حوزه‌های علمیه برای این مردم و خدمت به آنان است و اگر بودجه ای به آن اختصاص داده شود همانند کارهای عمرانی برای مردم است و ما پیگیر اختصاص آن به حوزه‌های علمیه هم هستیم.

 

پایان پیام/


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic