share
اندازه متن
۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۰:۴۰:۲۵
کد خبر : 4830

کنکور 96 در صفاشهر برگزار شد

آزمون سراسری سال ۹۶ با رقابت 755 داوطلب در صفاشهر برگزار شد.

کنکور 96 در صفاشهر برگزار شد

به گزارش بام فارس؛ آزمون سراسری سال ۹۶ برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه(نوبت دوم)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و کدرشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در صفاشهر برگزار شد.

این آزمون از صبح پنج شنبه 17 تیرماه با رقابت 755 داوطلب در شهرستان خرم بید آغاز شد که از این تعداد 463 نفر زن و 292 نفر مرد بودند.

کنکور 96 نوزدهمین کنکوری بود که در صفاشهر برگزار شد و بر خلاف سال های اخیر، امسال اداره آموزش پرورش خرم بید برگزار کننده کنکور در شهرستان بود.

آزمون سراسری 96 در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ تیرماه ادامه داشت و داوطلبان در 2 حوزه امتحانی دبیرستان ولی عصر(عج) و زینب کبری(س) در رشته های ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان به رقابت پرداختند.

گفتنی است رشته تجربی با 408 شرکت کننده بیشترین داوطلب در شهرستان خرم بید را به خود اختصاص داد، همچنین 72 نفر در رشته ریاضی، 113 نفر در رشته انسانی، 60 نفر در رشته هنر و 102 نفر در آزمون رشته زبان خارجه شرکت کردند.

بنا بر اعلام سازمان سنجش نتایج اولیه کنکور سراسری در نیمه اول مرداد ماه اعلام می شود و داوطلبان برگزیده می‌توانند از نیمه دوم مرداد ماه انتخاب رشته خود را آغاز کنند و در نهایت نتیجه‌ نهایی این آزمون نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد.

 

پایان پیام/

 


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic