share
اندازه متن
امام جمعه صفاشهر:
۱۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴:۵۵
کد خبر : 4820

اسرائیل، خط اصلی مبارزه و نابودی او افق نگاه ما است

امام جمعه صفاشهر با اشاره به سالروز پیروزی مقاومت لبنان در جنگ 33 روزه گفت: ملت ما می داند که خط اصلی مبارزه ما داعش و تکفیری‌ها نیستند بلکه خط اصلی مبارزه ما اسرائیل است و إن شاءالله افق نگاه ما نابودی اسرائیل است.

اسرائیل، خط اصلی مبارزه و نابودی او افق نگاه ما است

به گزارش بام فارس؛ حجت الاسلام مهدی نقوی امام جمعه صفاشهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به آزادسازی دومین شهرعراق از دست تروریست ها تکفیری داعش این پیروزی بزرگ را به ملت عراق و مسئولان این کشور و همچنین جامعه مسلمانان جهان تبریک گفت.

 

حجت الاسلام نقوی همچنین با اشاره به سالروز پیروزی مقاومت لبنان در جنگ 33 روزه اظهار داشت: اسرائیلی که یک روز ادعای حاکمیت نیل تا فرات را داشت با این شکست به ذلت افتاد و امروز رژیم صهیونیستی اقرار می کند که قویترین دشمن ما حزب‌الله لبنان است.

 

وی تصریح کرد: ملت ما می‌داند که خط اصلی مبارزه ما داعش و تکفیری‌ها نیستند بلکه اسرائیل خط اصلی مبارزه ما و إن‌شاءالله نابودی اسرائیل افق نگاه ما است، مسئله‌ای که حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید کردند.

 

خطیب جمعه صفاشهر با اشاره به 21تیرماه روز عفاف و حجاب گفت: باید فلسفه عفاف و حجاب را برای نسل جوان به طور صحیح و منطقی تبیین و روشن کنیم در این‌صورت نسل جوان با رغبت این فرهنگ را می‌پذیرد، در این میان وظیفه علما و آموزش و پرورش بسیار مهم است.

 

وی افزود: همه ما باید برای محافظت از ارزش‌های ایرانی و اسلامی خودمان تلاش کنیم، در این راستا باید دولت و مردم برای فراهم کردن شرایط ازدواج جوانان تلاش کنند تا با ازدواج به موقع از بیراهه رفتن آنان جلوگیری شود.

 

امام جمعه صفاشهر تاکید کرد: ازدواج جوانان باید به موقع و آسان انجام شود، اینکه سن ازدواج تا این حد بالارفته یک زنگ خطر بسیار بزرگ برای جامعه اسلامی ما است و اگر ما پدر و مادران و مسئولان فرهنگی  این جامعه بیدار نشویم و اقدامی نکنیم قطعا پشیمان خواهیم شد و این امر فقط با شعار انجام نخواهد شد، باید با عمل و از مسیر درست اقدام کرد.

 

وی با توجه به نزدیک شدن روز عفاف و حجاب ابراز کرد: باید اصناف و طراحان مد و لباس که افراد بسیار خوش‌فکر و هنرمند از آنان در شهرستان هستند برای طراحی مد و لباس متناسب با فرهنگ و موازین شرعی و دارای زیبایی و جذابیت بالا برای تمام سنین، دست به کار شوند و ما شاهد برپایی نمایشگاه آثار آنان باشیم.

 

حجت الاسلام نقوی امر به معروف و نهی از منکر زبانی را وظیفه همگانی دانست و گفت: هر فردی در هر جایگاهی می‌تواند این وظیفه را به راحتی انجام دهد، اگر هر فردی این وظیفه را انجام دهد و امر به معروف و نهی از منکر زبانی تکرار شود یقینا تاثیر مثبت دارد.

 

وی با اشاره دغدغه به بسیاری از افراد شهر نسبت به مسئله حجاب و عفاف  اظهار کرد: فقط دغدغه داشتن کاری را پیش نمی‌برد، باید در کنار تذکر و دغدغه، فضای مناسب برای ورزش و نشاط بانوان در شهر فراهم شود تا  بانوان در مکان مناسب به ورزش و تفریح بپردازند و در حق آنان نیز اجحاف نشود.

 

امام جمعه صفاشهر با گلایه از کمبود فضای ورزشی و رفاهی مناسب برای بانوان صفاشهر گفت: اواخر سال ۹۴و بعد از انتخابات مجلس کلنگ احداث پارک بانوان زده شد و بعد آن فراموش شد، این کم لطفی به جامعه بانوان شهر می‌دانم که از آنان استفاده ابزاری و تبلیغاتی شود.

 

وی افزود: با گذشت حدود یک سال و نیم از این موضوع، نماینده مردم در مجلس که بانی این کلنگ‌زنی بودند، شورای شهر و شهرداری هیچ اقدامی انجام نداند، از آنان می‌خواهیم برای رفاه حال بانوان اقدام کنند.

 

حجت الاسلام نقوی تصریح کرد: با وجود اقدامات فرهنگی عده‌ای قصد قبه شکنی و هنجار شکنی در جامعه را دارند، اینجا برنامه فرهنگی و امر به معروف زبانی کاربرد ندارد و باید نیروی انتظامی با قدرت و قاطعیت با آنان برخورد کند.

 

پایان پیام/


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic