share
اندازه متن
امام جمعه صفاشهر:
۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۴:۳۰
کد خبر : 4600

مسائل اقتصادی و اشتغال، مشکل اصلی مردم/سند ۲۰۳۰ توصیه نیست/شورای منتخب گروهی عمل نکند

امام جمعه صفاشهر گفت: مساله اصلی مردم ما مسائل اقتصادی و مشکل اشتغال است، امروز دیگر بهانه‌ای برای اینکه تقصیرات را به گردن دولت‌ قبل بیندازیم وجود ندارد و حل مشکلات نیاز به کار جهادی و شبانه‌روزی دارد.

مسائل اقتصادی و اشتغال، مشکل اصلی مردم/سند ۲۰۳۰ توصیه نیست/شورای منتخب گروهی عمل نکند

به گزارش بام فارس حجت الاسلام مهدی نقوی امام جمعه صفاشهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه از حضور گسترده مردم ایران در انتخابات تشکر کرد و گفت: مردم با حضور ۷۳ درصدی برگ زرینی در تاریخ این ملت بوجود آوردند و روحی تازه درر پیکره نظام اسلامی دمیدند، از حضور مردم فارق از اینکه به چه کسی رای دادند قدردانی می کنیم، آنها شایسته بهترین خدمت‌ها هستند.

 

وی افزود: از برگزارکنندگان انتخابات نیز تشکر می کنیم، هر چند تخلفاتی در روند برگزاری انتخاب وجود داشت ولی این مسایل در نتیجه انتخابات تاثیری نداشت.

 

حجت الاسلام نقوی با اشاره به مصاحبه رییس جمهور منتخب پس از انتخابات اظهار داشت: دعوت رییس جمهور برای سهیم بودن مردم در ۴ سال آینده دولت را اجابت می کنیم ولی باید ساز و کار آن مشخص باشد.

 

وی رییس جمهور منتخب را به داشتن سعه صدر و تغییر جدی در ادبیات و نگاه به منتقدین توصیه و ابراز کرد: منتقدین مخالف دولت نیستند و دلسوزان شما هم کسانی نیستند که تملغ گویی شما را می‌کنند، بلکه افرادی که عیب‌ها و مشکلات را بیان و انتقاد می‌کنند دلسوز شما هستند.

 

امام جمعه صفاشهر بیان سخنانی که نتیجه انتخابات را پیروزی صلح وآشتی بر تنش و خشونت  معرفی می‌کند را زیبنده ندانست و افزود: این ادبیات که ۲۳ میلیون به دنبال صلح بودند و 15 میلیون دنبال تنش و خشونت غلط است و نیاز به اصلاح دارد، این سخنان دشمنی‌ها را افزایش می دهد، نظام ما به دنبال صلح است.

 

وی تصریح کرد: مساله اول و اصلی مردم ما مسائل اقتصادی، رکود و مشکل اشتغال است، امروز دیگر بهانه‌ای برای اینکه تقصیرات را به گردن دولت‌ قبل بیندازیم وجود ندارد و حل مشکلات نیاز به کار جهادی و شبانه‌روزی دارد.

 

امام جمعه صفاشهر پذیرش سند 2030 که از طرف یک نهاد بین المللی زیر نظر صهیونیست ها دیکته شده است را غلط دانست و گفت: رییس جمهور گفتند سند ۲۰۳۰ توصیه است و الزام برای اجرا ندارد، توصیه می کنم متن این سند را بخوانید و به سخنان اطرافیان  خود توجه نکنید.

 

وی افزود: در این سند آمده است که دانش آموزان باید هویت جنسی خود را خودشان تعیین کنند و اگر با آنان مخالفت شود هدف چهارم این سند محقق نشده است، با این اقدامات دین ما را به خطر می‌اندازند.

 

خطیب جمعه صفاشهر تصریح کرد: دانش آموزان فرزندان ما هستند، اینکه مخالفان این سند به فرهنگیان و دانش‌آموزان توهین می‌کنند، فریبکاری برای اهداف سیاسی است، مسایل را با هم قاطی نکنید.

 

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به سفر ترامپ به منطقه اظهار داشت: سفر رییس جمهور آمریکا ابتدا به عربستان و سپس به اسراییل نشان دهنده اتحاد میان سه راس مثلث شوم یعنی صهیونیزم، ارتجاع عربی و استکبار به سرکردگی آمریکا در مقابل جبهه مقاومت است.

 

حجت الاسلام نقوی افزود: ترامپ در مدت کوتاهی به بسیاری از وعده‌های خود عمل کرد و همان طور که قبلا عربستان را مانند گاوی توصیف کرده بود که باید آن را تا می‌توان دوشید و در نهایت آن را ذبح کرد، با بستن قراردادهای پرهزینه تسلیحاتی به سخن خود جامه عمل پوشاند.

 

وی ابراز کرد: ترامپ در سفر خود به عربستان به همراه پادشاه بیمار این کشور، ایران را عامل ایجاد تنش در منطقه معرفی کردند، در حالی که ترامپ قبلا عملکرد بد آمریکا را عامل بوجود آمدن داعش می دانست، او با بیان این مطلب قصد فریب عربستان و فروش بیشتر سلاح به آن کشور را دارد.

 

امام جمعه صفاشهر با محکوم کردن جنایت آل خلیفه در سرکوب متحصنین در اطراف خانه شیخ عیسی قاسم در بحرین تاکید کرد: آنها که با خشونت برخورد می کنند نمی توانند به حیات سیاسی خود ادامه بدهند.

 

حجت الاسلام نقوی در پایان خطبه‌‌های خود ضمن تشکر از تلاش‌های شورای اسلامی قبل، به منتخبین شورای شهر صفاشهر توصیه کرد: با نخبگان، جوانان و صاحب‌نظران جلساتی بگذارید و برای حل مشکلات برنامه ریزی کنید، برای حل مشکلات شهر متکی به شورا باشید و این طور نباشد که هر گروهی به سمتی حرکت کند، اگر به فکر این باشیم که یک میدان در نقطه‌ای کمتر ساخته شده و یا یک ناحیه کمتر آسفالت شده مشکلات حل نمی شود.

 

پایان پیام/

 

 

 


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic