share
اندازه متن
پس از توقف یک ماهه،
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰:۴۰:۲۴
کد خبر : 4438

فعالیت دوباره پزشک خانواده در صفاشهر

پزشک خانواده که از ابتدای امسال به علت انصراف پزشکان از طرح سلامت در صفاشهر تعطیل شده بود، فعالیت خود را مجددا آغاز کرد.

فعالیت دوباره پزشک خانواده در صفاشهر

به گزارش بام فارس؛ پزشک خانواده که از ابتدای امسال به علت انصراف پزشکان خصوصی از طرح سلامت در صفاشهر تعطیل شده بود، با پیگیری خوب مدیر شبکه بهداشت شهرستان خرم بید، فعالیت خود را مجددا آغاز کرد.

اما چرا پزشک خانواده در صفاشهر تعطیل شد. برخی پزشکان خانواده در گفتگو با خبرنگار بام فارس اصل طرح را خوب دانستند اما مدیریت‌ نادرست‌ طرح در وزارت بهداشت، رعایت نشدن شأن پزشکان عمومی و تبدیل شدن آنان به ارجاع بنویس پزشکان متخصص و همچنین تاخیرهای‌طولانی، شفاف‌نبودن پرداخت‌ها و کسری های ناعادلانه از‌جانب‌بیمه‌ها را از دلایل انصراف خود مطرح ‌کردند.

یکی از پزشکان درباره مطالبات خود می گوید: بیمه ها از سال 94 به پزشکان بدهی دارد، با وجود اعتراض پزشکان در سراسر استان از طریق انجمن صنفی و قول دولت مبنی بر پرداخت مطالبات، هیچ اقدامی انجام نشد.

تعطیلی پزشک خانواده، باعث محرومیت حدود 13 هزار شهروند صفاشهری از این طرح و اعتراض آنان شد و بیمارانی که پزشک خانواده آنان از طرح انصراف داده بود، مجبور به پرداخت آزاد حق ویزیت پزشکان بودند.

علیرضا شریعتی مدیر شبکه بهداشت خرم بید درباره پیگیری مشکلات پزشک خانواده در صفاشهر گفت: برای حل مشکلات پزشکان خانواده، با حضور مسئولان ارشد استانی برنامه پزشک خانواده، مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، رئیس پزشک خانواده استان، مدیر کل بیمه سلامت فارس و مدیر درمان بیمه تامین اجتماعی و پزشکان طرح سلامت در صفاشهر، جلسه ای در فرمانداری تشکیل شد.

وی افزود: برای نخستین بار، مسئولان ارشد استانی پزشک خانواده با حضور این اعضا و به همراه مدیران بیمه، برای حل مشکلات طرح سلامت به صفاشهر سفر کردند.

شریعتی اظهار داشت: مدیران استانی پس از شنیدن مشکلات پزشکان، درباره ادامه همکاری پزشکان بخش خصوصی با برنامه پزشک خانواده، با آنان توافق کردند.

گفتنی است با توجه به قرارداد جدید بیمه ها، فعالیت پزشک خانواده در این شهر از 2 اردیبهشت مجددا آغاز می شود.

 

پایان پیام/

 


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic