share
اندازه متن
امام جمعه صفاشهر:
۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۵:۰۴
کد خبر : 4437

تضعیف شورای نگهبان به هر بهانه‌ای پذیرفته نیست

امام جمعه صفاشهر گفت: تضعیف شورای نگهبان نباید با هیچ بهانه‌ای باب شود، طبق اعتقاد و باورمان و با توجه به بیانات صریح امام راحل(ره)، نظر شورای نگهبان در مورد احراز صلاحیت ها را فصل‌الخطاب است.

تضعیف شورای نگهبان به هر بهانه‌ای پذیرفته نیست

به گزارش بام فارس؛ حجت الاسلام مهدی نقوی امام جمعه صفاشهر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به اعلام اسامی کاندیداهای احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری گفت: تضعیف شورای نگهبان نباید با هیچ بهانه‌ای باب شود، همه باید به تصمیم این شورا تمکین کنند، چه کاندیداهایی که صلاحیت آنها احراز شده است و چه کاندیداهایی که رد صلاحیت شدند.

 

وی افزود: امام راحل(ره) در بیانات صریح خود مخالفان شورای نگهبان را مفسد نامید، ما نیز طبق اعتقاد و باورمان نظر شورای نگهبان در مورد احراز صلاحیت‌ها را فصل‌الخطاب می‌دانیم.

 

امام جمعه صفاشهر تاکید کرد: اگر کاندیدایی در برابر نظر شورای نگهبان تمکین نکرد و به فساد انگیزی مشغول شد، معلوم است خدمت به مردم هدف او نبوده و برای قدرت طلبی آمده است.

 

وی درباره تبلیغات انتخابات شوراها و ریاست جمهوری گفت: نباید به وعده‌ها اطمینان کرد، عملکردها و سابقه افراد ملاک است و باید به افرادی که فکر و باور بهتری دارند رای داد.

 

حجت الاسلام نقوی درباره انتخابات شوراها اظهار داشت: فامیل، طایفه و یا ناحیه نباید ملاک رای دادن قرار گیرد، هیچ کدام از اینها دلیل بر کارآمد بودن فرد نیست.

 

وی تصریح کرد: ائتلاف ناحیه‌ای خلاف عقل و شرع است، معنای ائتلاف ناحیه‌ای این است که همه مردم یک ناحیه خوب ناحیه دیگر بد هستند، بنده از هر ائتلافی که از دو ناحیه تشکیل شده باشد حمایت می‌کنم.

 

خطیب جمعه صفاشهر افزود: باید به افرادی رای داد که برای اداره شهر برنامه داشته باشند، شایسته نیست ۴ سال از عمر یک شورا بگذرد و تغییری در شهر اتفاق نیفتد.

 

وی افزود: با توجه به شرایط ویژه و نواقصی که در شهرسازی و زیبایی و جذابیت شهر وجود دارد که بخشی از آن به کارآمد نبودن شوراها برمی‌گردد، لازم است کاندیداهای شوراها برای اصلاح شهر برنامه داشته باشند.

 

امام جمعه صفاشهر تاکید کرد: کاندیداهای شورای شهر باید به وظایف شوراها آشنایی داشته باشند، برخی اصلاً به کارکرد شوراها آشنایی ندارند، چنین افرادی نمی توانند به مردم خدمت کنند.

 

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه، نقش دولت و مسئولان در اقتصاد مقاومتی را کلیدی دانست و گفت: باید مسئولان از خودشان شروع کنند، نمی‌توان سوار بر کالای خارجی به استقبال کالای داخلی رفت.

 

حجت الاسلام نقوی افزود: از جهتی نباید همه توقعات را از دولت داشت، مردم هم باید با اقداماتی مانند استفاده و خرید کالای داخلی نقشه خود را در اقتصاد مقاومتی ایفا کنند.

 

پایان پیام/


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic