share
اندازه متن
امام جمعه صفاشهر:
۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱:۱۲:۰۴
کد خبر : 3992

با دورویی و دروغ مردم را نا امید نکنیم

امام جمعه صفاشهر گفت: با درویی نمی‌توان مردم را امیدوار کرد، باید صداقت و عمل را در مسؤولان دید تا امیدوار شد و ما این عمل را در برخی مسؤولان ندیدیم.

با دورویی و دروغ مردم را نا امید نکنیم

به گزارش بام فارس؛ حجت الاسلام مهدی نقوی امام جمعه صفاشهر در خطبه‌های این هفته نماز جمه با اشاره به سالروز شهادت مظلومانه حضرت زهرا(س) خواستار برگزاری ایام فاطمیه به صورت عاشورایی شد و گفت: بشریت از درک جایگاه با عظمت حضرت زهرا(س) عاجز است و در روایات شناخت ایشان را سبب درک شب قدر مطرح کرده‌اند.
وی افزود: لازم است علما در مجالس عزاداری سیره عملی ایشان را برای مردم بیان کنند و هیئت‌های عزاداری در روز شهادت آن حضرت همانند ایام عاشورا به عزاداری بپردازند.
حجت الاسلام نقوی به نشست امنیتی مونیخ که با شرکت وزیر امور خارجه کشورمان برگزار شد، اشاره و اظهار کرد: نشست امنیتی مونیخ با وجود شرکت وزیر امور خارجه در این نشست تبدیل به جلسه‌ای علیه نظام اسلامی ایران شد.
وی افزود: در اقدامی هماهنگ برخی سران کشورهای حاضر در این اجلاس، ایران را متهم به بی‌ثباتی و حمایت از تروریسم کردند، در حالی که خود آن‌ها از جمله اسرائیل، عربستان و ترکیه ترویج دهنده تروریسم در منطقه هستند. از مسؤولان انتظار می‌رود موضع گیری قاطع‌تری در این قبال این مسائل داشته باشند.
امام جمعه صفاشهر با توجه به سخنان مقام معظم رهبری، توجه به مشکلات مردم را لازمه کار مسؤولان دانست و تصریح کرد: مردم از مسؤولان خود انتظار دارند به جای بهانه کردن کم کاری گذشتگان تمام تلاش خود را به کار گیرند و با استفاده از ظرفیت موجود، مشکلات کشور از قبیل رکود را حل کنند.
وی افزود: برخی مسؤولان بیان یک مشکل از دولت را تضعیف دولت و درنتیجه تضعیف نظام می‌دانند و می‌گویند مردم را ناامید نکنید، آیا بیان مشکلات مردم تضعیف دولت است، دولت و مسؤولانی که پشت میزها نشسته‌اند با رای مردم آمده‌اند، وظیفه مسؤولان است به مردم خدمت کنند.
خطیب جمعه صفاشهربیان داشت: دولت جزء نظام است و ما هر کس که در جهت تضعیف دولت قدم بردارد را محکوم می‌کنیم، اما بیان مشکلات مردم به معنای تضعیف دولت نیست بلکه تقویت آن است، بیان مشکلات نه تنها مردم را نا امید نمی‌کند بلکه سبب امیدواری است که تریبونی مانند نمازجمعه وجود دارد که مشکلات را به مسؤولان یادآوری می کند.
وی افزود: رهبر انقلاب نیز از رنج مردم سخن می‌گویند و مشکلات را گوشزد می‌کنند، آیا این تضعیف دولت است، در حالی که ایشان هموراه و بیشتر از دیگران دولت‌ها را حمایت می‌کنند و به مردم امید می‌دهند.
حجت الاسلام نقوی بیان داشت: برخی از مدیران شهرستان با مراجعه به ما گفتند موضع شما و کم کاری دولت در شهرستان را قبول داریم ولی نمی‌توانیم علیه مسؤولان استان موضع بگیریم، دهان‌ها را نبندیم، اجازه دهید مدیران خودتان نقاط ضعف را به شما بگویند.
وی تاکید کرد: با درویی نمی‌شود مردم را امیدوار کرد، آن کسانی که فریب می‌دهند و دروغ می‌گویند باعث نا امیدی هستند، صداقت است که مردم را به مسؤولان و نظام اسلامی امیدوار می‌کند.
امام جمعه صفاشهر افزود: چرا آن مسؤول استانی که به شهرستان آمد و تمام صحبتش انتقاد به دولت گذشته بود و با فریب مردم گفت برجام سایه جنگ را از سر کشور برداشت، بابت دروغ‌هایش عذرخواهی نمی‌کنند.
وی ابراز کرد: برخی خود را دلسوز نظام معرفی می‌کنند، اگر چنین است چرا در مقابل فتنه 88 که فتنه براندازی نظام و کشاندن کشور به لبه پرتگاه بود موضع نمی‌گیرند.
وی افزود: رهبری از فتنه به عنوان خط قرمز یاد کردند، چرا آنانی که خود را طرفدار ولایت می‌خوانند، یک کلمه موضع نمی‌گیرند که ما متوجه شویم دروغ نمی‌گویند و صادق هستند.
خطیب جمعه صفاشهر تاکید کرد: مردم با سخنرانی و حرف امیدوار نمی‌شوند، باید عمل را در مسؤولان دید تا امیدوار شد و ما این عمل را با تمام توان و ظرفیت در مسؤولان استان ندیدیم و نمی‌بینیم.
وی به معرفی فرماندار جدید شهرستان اشاره کرد و او را فردی مومن، انقلابی، آزاده، ایثارگر و دارای روحیه کار دانست و افزود: از فرماندار جدید حمایت می‌کنیم و برای خدمت به مردم نهایت همکاری را با وی داریم، به شرطی که تا چند سال در شهرستان باشند واجازه بدهند به مردم خدمت کنند.

انتهای پیام/


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic