share
اندازه متن
یادداشت/حاشیه‌ای بر مراسم تودیع و معارفه فرماندار خرم‌بید
۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰:۰۹:۴۷
کد خبر : 3959

سیخ و کباب را با هم سوزاندیم

کمتر کسی فکر می‌کرد مراسمی در محل دانشگاه آزاد صفاشهر اجرا شود که از هوای محیط سردتر باشد، سرنوشت طی این روز رقم خورد که به ناچار باید همه باور کنیم شاگردان خوبی برای تاریخ نیستیم.

سیخ و کباب را با هم سوزاندیم

به گزارش بام فارس؛ حواشی جلسه تودیع و معارفه فرماندار جدید شهرستان خرم‌بید و لزوم توجه به مدیران بومی شهرستان را در متن یادداشت زیر بخوانید:

 

اگرچه از قبل اعلام شده بود که شنبه روز سردیست، ولی کمتر کسی فکر می‌کرد مراسمی در محل دانشگاه آزاد صفاشهر اجرا شود که از هوای محیط سردتر باشد. سرنوشت  طی این روز چنان بدست خویش رقم خورد که به ناچار باید همه باور کنیم شاگردان خوبی برای تاریخ نیستیم هرچند او معلم خوبی برای انسان‌ها باشد.

 

اجبارا باید چند ماهی به گذشته برگردیم، زمانی که هنوز مرکب حکم انتصاب آقای سید کمال علوی به عنوان فرماندار شهرستان خشک نشده، ایشان راهی شهرستان کازرون شدند. یک نیروی غیربومی که بسیاری بر توانمندی وی صحه گذاشتند. همین جا به جایی سریع و دور از انتظار موجب شد که از آن تاریخ معاون ایشان با حفظ سمت به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان انتخاب شود. برای آنان که خالصانه همیشه بر به‌کارگیری نیروهای بومی در شهرستان تاکید داشتند حالا فرصتی بود گرانمایه که باید حداکثر استفاده از آن می‌شد و در این مسیر نیز آقای علی محمد کریمی همه توان و تلاش خویش را جهت سربلندی نیروهای بومی به کار گرفت. حضور موثری که اگر ملاحظات جایگاه‌های سیاسی نبود قطعاً آغاز اولین هفته ماه پایانی سال پگاه متفاوتی داشت.

 

این قلم بر پایه این اصل مسلم که هر انسانی نقاط ضعف و قوت نسبی در قیاس با دیگران دارد، استوار است و به دور از تعصبات محله‌ای به دنبال تمام و کمال معرفی کردن مدیریت آقای کریمی نیست و انتقاد سازنده و دلسوزانه را هدیه‌ای برای افزایش توان مدیریتی ایشان می‌داند. ولی از زخمی می‌نویسد که امروز خواه و ناخواه، تعمدا یا سهوا دوباره سر باز کرد. امروز همه ما از همان جایی  گزیده شدیم که همواره تاکید داشتیم تکرار نشود. بلی، همان درد قدیمی کشاندن نیروهای بومی به قتلگاه درون شهرستانی.

 

در طول این ایام که شهرستان فاقد فرماندار بود، به لحاظ جایگاه رسمی مدیریتی در حق شهرستان اجحاف شد. این نکته نه بر کسی پوشیده است و نه کسی آن را نفی می‌کند. اما آیا سرپرست فرمانداری از تمشیت امور غافل بود؟ آیا از تلاش برای بهبود امور شهرستان و پیشبرد مسائل و مشکلات دست کشید؟ جز این بود که باب ملاقات حضوری و مردمی همیشه مفتوح بود؟ اما متاسفانه امروز مجادلات سیاسی و درگیری‌های لفظی تنها یک قربانی داشت و آن کسی جز آقای کریمی نبود و وی نیز کسی نبود جز نماینده نیروهای بومی شهرستان. گروهی در این جلسه ناخواسته فضا را به سمتی کشاندند که گویی در این مدت ظلمی بر حسن اجرای امور شهرستان شده است و مسبب این ظلم سرپرست فرمانداری بوده است و گروهی دیگر با حضور سرد و یا غیر قاطع خود و عدم تدارک مراسمی در خور تقدیر از ایشان آب را به آسیاب گروه اول ریختند. یوم الحسرتی برای پایان دادن به تاریخ شوم قربانی کردن نیروهای بومی شد با رنگین کمانی از اشتباهات خواسته یا ناخواسته.

 

گرچه این قلم تلاش‌های خالصانه، دلسوزانه و موثر این چند ماه برای تثبیت مدیریت آقای کریمی را نادیده نمی‌گیرد اما بر این اصل پای می‌فشارد که بهترین زمان برای حمایت از نیروی بومی، جلسه رسمی تودیع و معارفه بود و بس. باید همه فداکاری می‌کردند، به خاطر هدف والا و عظیم دفاع از نیروی بومی همه باید اعلام موضع می‌کردند و از مدیریت آقای کریمی دفاع  و از این که در طول این ایام شهرستان از نعمت فرماندار به صورت رسمی برخوردار نبود گلایه می‌شد. تنها بدین صورت بود که نه سیخ می‌سوخت و نه کباب.

 

حاضران در جلسه دیدند که معاون سیاسی استانداری فارس آقای پژوهش صراحتا اعلام کرد که عدم انتصاب فرماندار در این مدت ۷ ماهه انتقادی است که بر مسؤولان استانداری پذیرفته شدنی است و این ظلمی است که در حق جایگاه مدیریت رفته است. وی همچنین با اشاره به شخص خویش گفت که انتقاد کنید به اینکه چرا برای شهرستان فرماندار تعیین نشده که این انتقاد از سوی مسؤولان استان دارای پاسخ است تا بدین سبب به مدیریت آقای کریمی اجحافی نشود. الحمدلله که آقای پژوهش صراحتا اعلان کردند که مجموع فعالیت‌ها و کارهای انجام شده در طول این ایام فراتر از حد انتظار بوده و این دفاع، بر اساس نظارت‌های انجام شده بر ارزیابی عملکرد است تا یک واکنش احساسی فی المجلس. دفاعی که باید از سوی ما انجام می‌شد توسط دیگری انجام شد که انصافا صادق بود؛ هم مسیر انتقاد بر خود و پاسخگویی را هموار کرد و هم از عملکرد یکی از مدیرانش دفاع داشت.

 

و ما نیز باید با خود مرور کنیم که اگرچه بر عملکرد مسؤولان استانی انتقاد داشتیم اما حضور خنثی و سکوت امروز تعبیر به نارضایتی از مدیریت این چند ماهه و مانع از بیداری جهت پرورش نیروهای بومی شد.

 

پایان پیام/

 

 


نـظـرات شـمـا

محمد
۱۳۹۵/۱۲/۴ ۹:۲۱

متاسفانه نه نیروهای فرمانداری و نه شورای شهر هیچ کدوم از آقای کریمی دفاع حداقلی هم نکردن که تواین مدت اینهمه بنده خدا واسه شهر تلاش کرده.

پاسخ به این نظر
رحیم
۱۳۹۵/۱۲/۴ ۱۴:۴۵

همیشه همینطور بوده است مردم شهرما غریبه پرست هستند و زحمات نیروهای خودی هیچ وقت دیده نمیشود .متاسفم برای این دیدگاهی که داریم.

پاسخ به این نظر
سید جواد
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۲:۲۱

مهم بومی یا غیر بومی نیست.کارنامه کار مهم است.ممکن است عملکرد غیر بومی بهتر از بومی باشد..اقای کریمی فرد بی حاشیه و خدومی بودند.در حق ایشان بی مهری شد.

پاسخ به این نظر
نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic