share
اندازه متن
۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۷:۵۶
کد خبر : 3013

شعله ور شدن دوباره آتش در ارتفاعات پاسارگاد+تصاویر

احتمال گسترش آتش به اراضی خرم بید و جنگل چنارو/حضور بیش از 500 نفر از خرم بید برای کمک رسانی

شعله ور شدن دوباره آتش در ارتفاعات پاسارگاد+تصاویر

تارنمای تحلیلی خبری بام فارس؛ آتش سوزی ارتفاعات پاسارگاد، که پس از 25 ساعت، ظهر امروز مهار شده بود دوباره شعله ور شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: آتش سوزی منطقه جنگلی خرسی پاسارگاد، ساعت یازده دیروز آغاز و ساعت دوازده امروز مهار شد اما دقایقی پیش دوباره شعله های آتش از گوشه هایی از ارتفاعات این منطقه شعله ور شد.

حسن فیاض پور  علت تاخیر در خاموش کردن آتش سوزی این منطقه را صعب العبور بودن منطقه، حجم و پوشش گیاهی و جنگلی منطقه و وزش شدید باد اعلام کرد.

علوی فرماندار خرم بید که خود در منطقه پاسارگاد حضور دارد، در گفتگو با خبرنگار بام فارس از حضور بیش از 500 نفر از نیروهای دولتی و بسیج مردمی خرم بید از شب گذشته و صبح امروز برای مهار این آتش سوزی گسترده خبر داد و در ارزیابی خود از اقدامات انجام شده گفت: کمک رسانی و حضور نیروهای مردمی خوب بوده ولی این اقدامات دیر انجام شده است و باید از دیروز انجام می شد.

علوی شایعات گسترش آتش به اراضی شهرستان خرم بید و جنگل چنارو را تایید نکرد و ضمن ابراز امیدواری جهت مهار آتش، برای حضور در منطقه و کمک رسانی بیشتر از نیروهای مردمی تقاضای همکاری کرد.

 

آتش سوزی منطقه جنگلی خرسی پاسارگاد

 

آتش سوزی منطقه جنگلی خرسی پاسارگاد

 

آتش سوزی منطقه جنگلی خرسی پاسارگاد

 

آتش سوزی منطقه جنگلی خرسی پاسارگاد

 

آتش سوزی منطقه جنگلی خرسی پاسارگاد

 

آتش سوزی منطقه جنگلی خرسی پاسارگاد

 

آتش سوزی منطقه جنگلی خرسی پاسارگاد

 

 گیاهان و جانوران قربانیان این آتش‌سوزی

 

آتش سوزی منطقه جنگلی خرسی پاسارگاد /  گیاهان و جانوران قربانیان این آتش‌سوزی

 

آتش سوزی منطقه جنگلی خرسی پاسارگاد /  گیاهان و جانوران قربانیان این آتش‌سوزی

 

آتش سوزی منطقه جنگلی خرسی پاسارگاد /  گیاهان و جانوران قربانیان این آتش‌سوزی

 

گیاهان و جانوران قربانیان این آتش‌سوزی

 

آتش‌سوزی در منطقه خرسی پاسارگاد / گیاهان و جانوران قربانیان این آتش‌سوزی

 

پایان پیام/

 

 

 

 

 


نـظـرات شـمـا

سعید صفایی
۱۳۹۵/۳/۲۱ ۰:۴۴

نگذاریم بمیرد جنگل که جهان خواهد مرد مرگ هر بوته سبز مرگ ما انسانهاست... یاد من باشد هر چه پروانه می افتد در آب زود بردارم یاد من باشد که کاری نکنم که به قانون زمین بر بخورد من ندیدم دو صنوبر را با هم دشمن من ندیدم بیدی سایه‌اش را بفروشد به زمین رایگان می‌بخشد، نارون شاخه خود را به کلاغ هر کجا برگی هست شور من می‌شکفد (سهراب سپهری)

پاسخ به این نظر
رحیمی
۱۳۹۵/۳/۲۱ ۱:۰۲

مسولان اداری و مردم خرم بید از همه جلوتر. فرماندار محترم آماده تر از همه و با اشتیاق و با جان و دل در صحنه حضور داشتند . شهردار صفاشهر کارکنان و کارگران شهرداری اداره صنعت و معدن و مردم به ویژه جوانان با شعور و مسئولیت پذیر صفاشهر حضور فعال و گرم داشتند بنده از نزدیک شاهد تلاشهای صادقانه همه عزیزان و وطن دوستان و دلسوزان بودم دست پر مهر و توانمند تک تک شما را میبوسم آفرین بر این همت و غیرت و مردانگی. درود بر مسوولین دلسوز و مردمی : بسیج مردمی و پایگاه های مقاومت. که از صبح امروزحضور داشتند نیز قابل تقدیر و تشکر است

پاسخ به این نظر
صبا کارگر
۱۳۹۵/۳/۲۱ ۱۱:۴۹

مرثیه ای برای طبیعت نمیخواهم در این نوشتار پندی بدهم و یا درس هایی از آنچه در پاسارگاد آموختیم بازگو کنم . نمیخواهم از نبود امکانات و سازماندهی مناسب و واکنش سریع به حادثه گلایه کنم . این فقط مرثیه ای است برای طبیعت . بگذارید با درختان همدردی کنم. از ارژن و بادام کوهی بگویم که شش برابر من عمر داشتند و با هر سختی از خشکسالی های متناوب جان به در برده بودند و چون ریشه در خاک داشتند آنها را پای فراری نبود. از جوجه هایی که تازه چند هفته بود متولد شده بودند و هنوز بال پریدنشان را طاقت فرار از آتش نبود. از لانه هایی که در آتش سوخت . از بوته هایی که سخاوتمندانه هم پناه خرگوش بود و هم روباه ، هم خوراک گوسفند بود هم کل و بز کوهی. بگذارید اشک بریزم در سوگ پهنه ای سبز که یک شبه سیاه شد. نمیتوانم از آنچه سوخت نگویم . نمیتوانم آوای حزین کبک را از این فاصله هم نشنوم. و نعره های لاک پشتی را که کباب میشود . نه نمیتوانم به چشم های که بره اش را از دست داد نگاه کنم . حتی گرگ ها هم نخواهند توانست به چشم های او نگاه کنند. آخر به چه امیدی زنده بماند آن گرازی که تمام چراگاهش را سوخته می بیند؟ بگذارید در سوگ طبیعت مرثیه بخوانم. بگذارید اشک بریزم. . .

پاسخ به این نظر
مصطفی ساریخانی
۱۳۹۵/۳/۲۱ ۱۱:۵۲

درود به همت و غیرت شما مردم و جوانان خرمی . شما بار دیگر ثابت کردید در مسائل اجتماعی یا هر زمان که نیاز به حضور شما باشد با جان ودل از همه ی وجود خود مایه میگذارید وبر همگان ثابت میکنید که باورهای شما ریشه در غیرت و مردانگی دارد. هرچند نام ونشانی از شما نباشد هرچند شهرهای همجوار ما نیاز به کمک داشته باشند. امروز بار دیگر جوانمردی وغیرت شما بر همگان ثابت شد. هرچند مسئولین درخواب باشند یا نخواهند حضور شما را ببینند. احسنت بر شما‌... من امروز به چشم خود دیدم چگونه مردم خرمی پیر و جوان کارمند و کارگر حتی با وسایل نقلیه شخصی یا حتی با موتور سیکلت خستگی راه را به جان خریدند و برای نجات طبیعتی که حتی متعلق به شهرشان نبود احساس مسئولیت کردند تا سهمی هرچند کوچک داشته باشند واین علاقه ی مردم خرمی را به طبیعت نشان میدهد. بار دیگر براین همت و غیرت شمادرود میفرستم....

پاسخ به این نظر
ف ساریخانی
۱۳۹۵/۳/۲۱ ۱۱:۵۵

کوه استوارم ،همچنان محکم بمان. خواهم آمد وآتش درونت را با دستانم،با دلم و تمام وجودم فرو خواهم نشاند. سوختن جانت دل مردم شهرم را می سوزاند و اشک را جاری گونه هاشان می کند.طاقت بیاور تا من با یک عالمه دستان عاشق برسم و بر زخمت مرهم نهم. امروز شهرم از شنیدن خبر سوختنت آرام ندارد.سبز بمان ،طاقت بیاور می آییم و سیاهی را مجبور به عقب نشینی میکنیم. مهربان کوه شهرم،

پاسخ به این نظر
م ب
۱۳۹۵/۳/۲۱ ۱۴:۵۱

جا دارد درود بفرستیم به همه مردم طبیعت دوست و بسیجیان بخش مشهد مرغاب و شهر قادراباد که در این بحران همت ویژه داشته و همگام با دیگر عزیزان در این امر اهتمام ویژه داشته اند.درود بر همت وعزم راسختان سپاس

پاسخ به این نظر
نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic