share
اندازه متن
با پایان یافتن مهلت ثبت نام داوطلبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی:
۶ دي ۱۳۹۴ - ۹:۴۱:۰۳
کد خبر : 2790

ثبت نام ۳۹ داوطلب کاندیداتوری مجلس دهم در حوزه انتخابیه آباده، بوانات و خرم بید

هفتمین و آخرین روز از ثبت نام داوطلبان نمایندگی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح جمعه 4 دیماه 1394 همزمان در وزارت کشور و فرمانداری های سراسر کشور آغاز و تا ساعت ۲۱ ادامه داشت.

ثبت نام ۳۹ داوطلب کاندیداتوری مجلس دهم در حوزه انتخابیه آباده، بوانات و خرم بید

به گزارش بام فارس به نقل از روابط عمومی فرمانداری آباده ، محمد رضا زارع فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان آباده  از ثبت نام ۳۹ نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه آباده،بوانات و خرم بید خبر داد.

وی با بیان اینکه به استناد ماده ۵۰ انتخابات مجلس، روند بررسی صلاحیت داوطلبان بمدت ده روز در هیات اجرایی انجام می شود گفت: در مدت هفت روز مهلت قانونی ثبت نام، ۳۹داوطلب با مراجعه به ستاد انتخابات کشور و فرمانداری آباده ثبت نام نموده اند.

زارع با اعلام اینکه در این دوره نیز شاهد افزایش ثبت نام کنندگان بوده ایم ، افزود: از تعداد ثبت نام شدگان یک نفر آنان را زنان و ۳۸نفر دیگر را آقایان تشکیل میدهند.

رییس ستاد انتخابات شهرستان اضافه کرد: بیشترین فراوانی مربوط به گروه سنی ۳۲-۴۵ و کمترین مربوط به گروه سنی ۶۵-۷۲ سال می باشد و تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به دوره قبل 59درصد افزایش داشته است.

فرماندار آباده در خصوص مدرک تحصیلی داوطلبان نمایندگی دور دهم مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت:هشت نفر دارای مدرک دکتری ، 27 نفر فوق لیسانس،۲نفر حوزوی و دو نفر نیز دارای مدرک لیسانس هستند.

محمدرضا زارع در پایان خاطرنشان کرد: جمع بندی، تهیه، تنظیم و انتشار آگهی اسامی نامزدها توسط فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه با استناد به ماده ۳۶ آیین نامه اجرایی در تاریخ ۲۸ بهمن ماه انجام می شود و داوطلبان مجازند تا از روز ۲۹ بهمن ماه به مدت ۷ روز یعنی تا پنجم اسفندماه تبلیغات کنند.

گفتنی است چهار نفر از کاندیداهای ثبت‌نام‌شده در حوزه انتخابیه آباده، خرم‌بید و بوانات در دوره‌های پیشین به‌عنوان نماینده مردم این حوزه در مجلس شورای اسلامی فعالیت داشته اند.

 


نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic