share
اندازه متن
۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۷:۳۴:۴۳
کد خبر : 2709

کامیون هایی که جان سیناهای بی گناه را گرفت

راستی آن فاجعه تلخ رخ داد،سینا پورولی این کودک بیگناه پنج ساله در حین بازی کودکانه در جلو منزل خودشان زیر چرخ های کامیون پرپر شد و داغی فراموش نشدنی بر دل پدر،مادر و اطرافیانش گذاشت.

کامیون هایی که جان سیناهای بی گناه را گرفت

به گزارش بام فارس به نقل از  طنین پاسارگاد،آنچه مسلم است وجود امنیت یکی از مهمترین حقوق شهروندی است که باید شهرنشینان از آن بهره مند باشند تا بتوانند در آرامش و آسایش به فعالیت های خود بپردازند و امور روزمره زندگی خود را فارغ از حاشیه ها به پیش ببرند.


امنیت و آرامش دو مقوله ای هستند که انسان از ابتدای خلقت تاکنون آن را حق خود دانسته و برای دستیابی به آن همیشه تلاش کرده تا جایی که از جان و مال خود نیز در این راه می گذرد تا بتواند به حق خود برسد و زندگی سرافرازانه ای داشته باشد.


سال هاست که چشم مردم این شهربه احداث کمربندی وپارکینگ آن دوخته شده تا دیگر شاهد غرش بی امان کامیون ها در شهر نباشند .


کامیون ها در سایه کم توجهی برخی مسئولان در شهر سال هاست که جولان می دهند و با عدم وجود کمربندی وپارکینگ، کامیون هادر خیابان  و کوچه هایی که باید کامیون ممنوع باشد، آزادانه و بی دغدغه حرکت می کنند و تمام خیابان های این شهر بهترین پارکینگ آنان شده است تا جایی که برای شما محال است از خیابان یا برخی از کوچه های شهر عبور کنید و کامیونی را مشاهده نکنید.

هر شب صاحب خانه هایی که در کنار آنهاکامیون قرار دارند صدای ناله کامیون ها را تحمل می کنندو زیر لب کلمه هایی را زمزمه می کنند و هر وقت با صدای آن از خواب می پرند آرزو می کنند که خواب غفلت عده ای پایان یابد تا آرامش میهمان این خانه ها شود.

بی تفاوتی و بی توجهی برخی مسئولان در برابر حضور کامیون ها در جای جای این شهر بدون شک خشم و نارضایتی هر شهروندی را بدنبال داشته تا جایی که وقتی در جمعی این صحنه مشاهده می شود صدای پچ پچ هایی که نشان از ناراحتی آنان دارد بلند می شود.


هر روز شاهد خسارت هایی به زیر ساخت های زیر بنایی هستیم که عامل اصلی آن کامیون ها بوده تا جایی که علاوه بر خرابی آسفالت کوچه و خیابان، شکستن لوله های آب،درختان وتیرهای برق، تخریب خانه در کنار تهدید جان مردم، را در برداشته است ولی واکنشی را از طرف برخی از مسئولان را در پی نداشته است.

صاحبان کامیون هم جایی را که بتوان با اطمینان وسیله خود را آنجا بگذارند تا خطری آنرا تهدید نکند ندارند و باید همه دست به دست هم داده تا هم مردم و هم صاحبان زحمت کش کامیون ها روزگار را به خوبی سپری کنند.

انگار حتی با رخ دادن حوادثی که نشان می داد خطر از بیخ گوش سعادت شهری ها گذشته ،برخی منتظر یک فاجعه هستند تا بی خیالی را کنار بگذارند و فکری برای آن بکنند زیرا که این غول ها در خیابان های سعادت شهرمی توانند فاجعه ای بیافرینند که جبران آن ممکن نباشد.


بدون شک شهروندان سعادت شهری خواستار آن هستند که قبل از هر حادثه ای تلخ و فاجعه ای دردناک مسئولان به فکر آنان باشند، زیرا پس از آن شاید دیگر هیچ تسکین دهنده ای درد آنان را تسلی ندهد و نتواند پاسخگوی آنان باشد که البته امیدواریم این خواسته کوچک مردم بزرگ این شهر هر چه سریعتر محقق شود.

 

راستی آن فاجعه تلخ رخ داد،سینا پورولی این کودک بیگناه  پنج ساله در حین بازی کودکانه در جلو منزل خودشان زیر چرخ های کامیون پرپر شد و داغی فراموش نشدنی بر دل پدر،مادر و اطرافیانش گذاشت.

ویک سوال؟

آیا آنها که می توانند و کاری نمی کنند! شبها راحت می خوابند؟! وشاید هم باید منتظر پر پر شدن سینا های دیگر باشیم!

 

 

 

 

نـظـرات شـمـا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
برگزیده ها


pic pic pic pic